Walkie-Talkie

Walkie-Talkie
Walkie-Talkie
58 min

Walkie-Talkie w wydaniu anglojęzycznym! Michał Walkiewicz rozmawia z Son Lux, amerykańskim triem tworzącym muzykę eksperymentalną, które stoi za sukcesem filmów takich jak: „Looper – Pętla czasu”, „Zniknięcie Eleanor Rigby” czy „Wszystko wszędzie naraz”. Dlaczego praca przy ostatnim z wymienionych tytułów była dla nich szczególnie satysfakcjonująca? O tym, jak podkładając poważną muzykę do absurdalnej sceny walki na… korki analne, stworzyli jeden z paradoksów, które napędzają ten film oraz o tym, że muzyka jest tak naprawdę jednym z aktorów i nie może grać gorzej od reszty obsady.

Pozostałe epizody

Walkie-Talkie - Miłość na pierwszą stronę. Maria Sadowska

Wszyscy znamy ją jako piosenkarkę. Jako reżyserkę – niekoniecznie, a właśnie w tej roli rozmawia z Michałem Walkiewiczem.

40 min
Walkie-Talkie - Czy wszystkie filmy FPFF w Gdyni to na pewno tytuły festiwalowe?

Michał Walkiewicz i Grażyna Torbicka wspólnie podsumowują tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

40 min
Walkie-Talkie - Czy musimy lubić filmowych bohaterów?

Agnieszka Woszczyńska, autorka „Cichej ziemi”, w rozmowie z Michałem Walkiewiczem o krytyce filmowej i o tym, dlaczego bohaterowie jej filmu to „bankruci emocjonalni”.

40 min
Walkie-Talkie - Topka filmowych soundtracków według Michała Walkiewicza

Ulubione ścieżki dźwiękowe redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl. Znajdzie się coś dla fanów soulu, elektroniki, klasycznych hollywoodzkich partytur, a nawet romskiego techno.

46 min
Walkie-Talkie - Czy komedie wciąż nas śmieszą? Aleksander Pietrzak

Z czego nie wypada nam się śmiać, a z czego śmiać się już najzwyczajniej nie da? Aleksander Pietrzak i Michał Walkiewicz rozmawiają o stanie polskiej komedii.

51 min
Walkie-Talkie - Filmowe lato: co za nami, na co czekamy?

Redaktor Walkiewicz i redaktor Sobczyński o tym, co działo się na tegorocznych Nowych Horyzontach i o tym, co filmowo tego lata już jest za nami, a na co czekamy.

47 min
Walkie-Talkie - „Ten telefon w sprawie dramatów nie dzwonił”. Michał Milowicz

Polski Presley, Brylant i Bolec, czyli Michał Milowicz w rozmowie z Michałem Walkiewiczem o tym, że wcale nie chciał grać tylko w komediach. Czy dał się zaszufladkować?

43 min
Walkie-Talkie - A na Horyzoncie: Nowe

Dyrektorzy festiwalu „Nowe Horyzonty” w rozmowie o tym, jak udało im się zakopać ten dół kulturowy z przeszłości i zachęcić do odbioru również młode pokolenie.

50 min
Walkie-Talkie - Miało być o filmie… i było, ale na tym się nie skończyło! Paweł Domagała

Michał Walkiewicz tańczy, jak mu Paweł Domagała zagra. A w „Na chwilę, na zawsze” zagrał wręcz wybitnie. O kulisach produkcji i nadchodzącym nowym albumie.

51 min
Walkie-Talkie - Ekspresem przez karierę Marka Kality

Michał Walkiewicz wybiera się na Śląskie wesele, więc skorzystał z okazji i zaprosił do siebie Ślązaka - Marka Kalitę. Czym było i jest dla niego kino? Co zjeść na śląskim weselu?

36 min
Walkie-Talkie - O „Elvisie” i najlepszych filmowych biografiach. Piotr Witkowski

Posłuchajcie o najlepszych filmowych biografiach. Będzie o „Elvisie”, ale nie tylko!

1 godz. 3 min
Walkie-Talkie - Kto uratuje Hollywood? Blażej Hrapkowicz

Co jest gwoździem do trumny największych produkcji, a co daje największą szansę na sukces. Jaką rolę w kinematografii odgrywa CGI? I co z tymi requelami?

55 min
Walkie-Talkie - Jaki potencjał kryją stoner movies? Filip Kalinowski

Co powstało z połączenia WALKIE-TALKIE z ZA DALEKIM ODLOTEM? Godzinna rozmowa o stoner movies.

48 min
Walkie-Talkie - Po co jeszcze jeździmy do Cannes? Marta Bałaga

To będzie rozmowa terapeutyczna, z resztą jak każda po festiwalu w Cannes. Impreza dziwaczna, pełna paradoksów i kuriozalnych werdyktów. A jednak - każdego roku przyciąga tłumy.

1 godz. 21 min
Walkie-Talkie - Ranking złych filmów wielkich mistrzów i mistrzyń. Krzysztof Piotrowski

Gościem Michała jest Krzysztof Piotrowski, z którym porozmwia o aktualnych i nadchodzących premierach oraz typach zbliżającego się festiwalu w Cannes.

1 godz. 13 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?