cover
Najbliższy czwartek: 15:00-15:30
artwork
logo

POSZUKIWARKA

Czy 20 lat to dużo? Jakie wiertło pod gwint m8? Kiedy można rozpoznać płeć królika? Kto stworzył Boga? To tylko niektóre z zapytań najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę w polskim internecie. Maciej Buchwald z pomocą nieoczywistych ekspertów próbuje odpowiadać nie tylko na nurtujące Polaków pytania, ale również zastanawia się nad tym, dlaczego w ogóle zostały zadane. Co mówi o nas to, czego szukamy w internecie? Czy zestaw najczęściej poruszanych problemów odzwierciedla społeczne niepokoje? Czy próbując znaleźć odpowiedzi na zawartość wyszukiwarki, dowiemy się przy okazji czego tak naprawdę szukamy w życiu? Sprawdźcie POSZUKIWARKĘ

Epizody podcastu
POSZUKIWARKA - Ciało do ciała, czyli czemu przyciągam frajerów?

Skoro ciała się przyciągają, to czy przyciąganie fizyczne łączy się w jakiś sposób z uczuciami i emocjami? Czy faktycznie bylibyśmy tak zachwyceni turystyką w kosmosie?

27 min
POSZUKIWARKA - Jak podróżować bez pieniędzy?

Czy w Dubaju w ogóle coś jest legalne? Czy oglądanie telewizyjnych programów o wędrówkach równa się podróżowaniu? Jak podróżować bez pieniędzy?

27 min
POSZUKIWARKA - Czy zwierzęta mają sny?

Tym razem w Poszukiwarce szał iście zwierzęcy, odwiedził nas Marcin Kamiński i jego rude stado coati. Ostronosy przyszły, namieszały, zjadły, pogwiazdorzyły i skradły serca wszystkich.

26 min
POSZUKIWARKA - Czy tata mnie kocha, czyli Dzień Ojca 2022

Czy ojcowie bardziej kochają córki? Kiedy wypuścić dzieci z gniazda? Maciej Buchwald w rozmowie z założycielami @tataniemasiły.

32 min
POSZUKIWARKA - Dlaczego zawodnicy nie zmieniają majtek, czyli piłka nożna w pigułce

Czy jak się kibic wkurzy i przyłoży sędziemu z liścia, to odpowiada za to, jak za policjanta? Czy przegramy mecz, jeśli Lewandowski zacznie ubierać się od lewej getry?

27 min
POSZUKIWARKA - Kochajcie swoje penisy

Jak opanować erekcję i w zasadzie po co? Czy istnieje mechaniczny penis? Czy można ćwiczyć penisa? O niebezpiecznych pozycjach i niestabilnych jądrach.

31 min
POSZUKIWARKA - Jazda po gwiazdach, czyli co ma wodnik do wiatraka

Gościni Angela Marcinkowska przeprowadzi Maćka przez kosmiczny rozkład jazdy. Czy można wywróżyć sobie zwolnienie lekarskie? Czy znaki zodiaku się zmieniły?

27 min
POSZUKIWARKA - Czy można stać w butach... do biegania? Czyli pytania o ubrania

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy pranie w niedzielę to grzech? Jak dobrać ubrania do twarzy? Odpowiedzi szuka Maciej Buchwald wraz z kostiumografką Hanką Podrazą.

28 min
POSZUKIWARKA - Pociąg do wyszukiwania, czyli w podróży po meandrach internetu

W pierwszym odcinku POSZUKIWARKI Maciek Buchwald razem z Karolem Trammerem pochylili się nad pociągami. Czy dotrzemy jedynie do konkretnej destynacji, czy może znajdziemy drogę do samych siebie?

30 min
Prowadzący