1988

1988

Miała matka syna i newonce też ma syna. Choć byłego, zawieszonego. 1988, jeden z najoryginalniejszych polskich producentów, niegdyś 1/2 duetu SYNY, dziś m.in współpracownik Włodiego czy TONFY. W newonce.radio podnosi alarm, czyli prezentuje muzykę w autorskiej audycji RING THE ALARM.
Obserwuj mnie:
TreściAudycje

Treści

RING THE ALARM  - Alarm z Hadesem

Teraz tworzy głównie do szuflady, mimo, że nie robi sobie od pisania przerw dłuższych niż tydzień. W rapie zrobił już dużo, a od zawsze bliska mu była zajawka grafiką, dlatego teraz wjechał w tatuowanie i zdecydowanie woli rozmawiać o tej części swojego życia. Hades goszcząc u 1988, opowiedział dlaczego na jego playliście ciężko znaleźć rapowe kawałki. Co z ich wspólnym projektem, do którego mają już nazwę, dwa numery, a nawet zaangażowali innych twórców? Czy mordobicie może być kreatywne? Ten alarm był zamiłowaniu do gier z kiepską fabułą, o tym którą płytę ze swojej dyskografii twórca uważa za najlepszą, a którą za najbardziej niedocenianą i dlaczego spędził 3 miesiące w Europie z cyrkiem.

1 godz. 0 min
RING THE ALARM  - Alarm z Brodką

Ma w sobie dużo smutku. Bliższy jest jej język Waszki G niż O.S.T.R. Nie zadaje sobie pytań o to, czy materiał, który tworzy się komuś spodoba. Raperów słucha raczej z rozsądku niż zajawki. Robi przymiarki do polskojęzycznej płyty, której nie wydała od 12 lat. Nie potrzebuje producentów, którzy powiedzą jej, jaka ma być. 1988 ze swoją rówieśniczką, Moniką Brodką, pastwili się nad odtwórczością polskiej rap sceny. Odpowiedziała na pytanie czy nisza nie jest zbyt niszowa i kiedy trzeba schować ego do kieszeni. O pracy z partnerem, o planach na przyszłość i o tym, że zdarza jej się, że jara się własnymi współpracami komercyjnymi.

1 godz. 1 min
RING THE ALARM  - Alarm z Hermeneią

21-letnia laureatka Paszportów Polityki, Karolina Kobielusz [Hermeneia], odwiedziła Ósemki i już na początku rozmowy zdradziła nazwę kawałka, który łamie jej serce. Dj-ka związana z festiwalem UNSOUND, który śledzi od kiedy miała 14 lat, w minionym roku pierwszy raz miała okazję pojawić się na całym wydarzeniu, od razu za konsolą. Ujawnia, czy ma jakieś powiązania z Wixapolem i w jakim klipie wystąpiła. 1988 wyznaje, co w jej tekstach na portalu PROGREFONIK go rozczula, a Karolina, jak na miłośniczkę francuskiej sceny elektronicznej przystało, opowiada o łatwości okazywania uczuć za pomocą setów. Czy ona sama na scenie klubowej zalicza się jeszcze do „małolat” i co łączy ją z Burialem od nastoletnich lat? Zdradza też trochę faktów na temat najnowszej edycji festiwalu UNSOUND i przyszłości PROGREFONIKU.

1 godz. 11 min
RING THE ALARM  - Alarm dla 2021 vol.2

Druga odsłona podsumowania roku 2021. Wznosimy alarm dla 2022 wspólnie z 1988! Co tym razem na trackliscie? Polecamy tez poprzedni epizod RING THE ALARM (Alarm dla 2021 vol.1).

1 godz. 0 min
RING THE ALARM  - Alarm dla 2021 vol.1

Koniec roku to czas podsumowań. 1988 robi to po raz pierwszy, ale w stylu starego wyjadacza. W tym epizodzie na warsztacie produkcje zagraniczne. Od utworów instrumentalnych, po klasyczne hip-hopowe tony. A oprócz tego eksperymentalne, oniryczne gitary akustyczne i elektroniczne noise’owe brzmienia. Wznoście alarm dla 2022!

1 godz. 1 min
RING THE ALARM  - Alarm z Kosim

Do Ósemek tym razem wpadł Kosi - 1/2 Jetlagz, 1/4 JWP BC i jednocześnie jeden z ulubionych polskich raperów 1988. Panowie rozmawiają o historii numeru "Graffiti" i że trzynastoletni 88 dzięki niemu zawdzięcza nick na chacie z kolegami. Usłyszycie też przedpremierowy kawałek z "Lost IS.OK", którego premiera już 17 grudnia. "Wszystko dobre, co się dobrze kończy... "

1 godz. 2 min
RING THE ALARM  - Alarm z Dj Zetenem

Jedyny małolat skreczujący rękoma (możliwe?), czyli DJ Zeten reprezentujący skład TONFA wpada do Ósemek i w sumie szybko przestają być w studio sami. I sobie gadają. O jojo, breakcore'owcach i dubstepie, "Otwieram Wino", raperze Fu i mixtejpie Zetena, który już się rozszedł, ale wróci.

1 godz. 0 min
RING THE ALARM  - Alarm z Włodim

Włodi zapisuje się jako ten historyczny (bo pierwszy) gość podcastu Ring The Alarm. Obaj artyści znają się oczywiście doskonale, bo ponad rok temu ukazała się ich wspólna płyta "W/88", na której Włodi odpowiadał za rap, a 88 za produkcję, ale to właśnie temat nieco zapomnianej historii Włodiego jako twórcy bitów, zdominował te rozmowę. Co to jest rozstrzelony werbel i dlaczego w muzyce trzeba być świrem w muzyce i czy Włodi nagrał pierwszy polski trap?

1 godz. 5 min
RING THE ALARM  - Alarm o kobietach

1988 robi sobie risercz z kobiecego rapu, a to oznacza, że słuchacze RING THE ALARM dostają rykoszetem. Za to jakim... Chynna, Malibu, Shygirl i inne (a w pewnym momencie nawet inni). Zresztą nie tylko raperki.

57 min
RING THE ALARM  - Alarm o autotune & trip hopie

Alarm sie podniósł. 1988 w swoim pierwszym podcaście na antenie newonce.radio od razu wyjaśnia - nie spodziewaj się spodziewanych rzeczy. Dlatego godzinna rozkmina dotycząca autotune i trip hopu nie sięga encyklopedycznych definicji i łopatologicznych przykładów.

1 godz. 2 min

Audycje Autora

newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play