Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

Obserwuj mnie:
TreściAudycje

Treści

ADventures - Przygoda #16  Branża kreatywna dla Ukrainy. Paweł Tyszkiewicz.

Wszyscy pomagają Ukrainie, w tym branża reklamowa. Dawid Kaźmierczak w rozmowie z Pawłem Tyszkiewiczem, Dyrektorem Zarządzającym Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, przybliżają wszystkie ...

31 min
ADventures - Przygoda #15 MassiveMusic w Polsce. Michał Krajewski

Michał Krajewski w rozmowie z Dawidem Kaźmierczakiem o pracy z muzyką, dzięki której to, co widzimy łączy się w idealną i zapamiętywalną całość z tym, co słyszymy. Dziś, kiedy rytm i trendy w komunikacji wyznaczają dźwięki TikToka, dobrze wiedzieć “jak to się robi” na świecie. Czy zawsze musimy podpierać się badaniami? MassiveMusic to połączenie labelu muzycznego z agencją reklamową, które udowadnia, że marki mogą nie tylko wyglądać, ale również brzmieć. Zapraszamy na rozmowę prawdziwych pasjonatów komunikacji oraz, co najważniejsze - muzyki. Muzyki, dzięki której niektóre reklamy stają się kultowe.

58 min
ADventures - Przygoda #14 Muzyk w reklamie. Piotr “Duit” Krygier

Tym razem Dawid Kaźmierczak zaprasza na przygodę z jednym z najlepszych polskich producentów muzycznych. Jesteście ciekawi jak Piotr Krygier - aka Duit, odnajduje się i tworzy w świecie reklamy? Posłuchajcie historii o jego pierwszym reklamowym zleceniu, ale nie tylko. To rozmowa także o procesie pracy przy największych kampaniach reklamowych i o tym jak kreować reklamy, które nie wyglądają jak… reklamy. Oczywiście w wywiadzie z tak wybitnym muzykiem, nie mogło też zabraknąć pytań stricte muzycznych. Nadstawcie uszu

39 min
ADventures - Przygoda #13 Czym jest wolność w branży? Tomek Matuszewski

Czym jest wolność w branży reklamowej? Czy można ja osiągnąć w twórczej pracy na etacie, czy jednak wolność trzeba zdobyć pracując na własny rachunek? Wolność daje luz czy poczucie dystansu? Gościem Dawida jest jedna z najbardziej „wolnych” osób w branży reklamowej, czyli Tomek Matuszewski. On osiągnął swój sukces, a co najważniejsze swoje reklamowe ZEN. Jak? Odpowiedzi na te wszystkie pytania w 13 - jakże szczęśliwym i wolnym - epizodzie ADventures. Zaprasza Dawid Kaźmierczak.

45 min
ADventures - Przygoda #12  Jakie są koszty reklamy? Paweł Loedl, Michał Banaszewski

Ten podcast zaczął się od... podcastu. Najpierw Paweł Loedl i Michał Banaszewski posłuchali rozmowy w "Można zwariować", a potem zdali sobie pytanie. Jak jest ze zdrowiem psychicznym w branży reklamowej? Przeprowadzili ankietę, przepytując blisko 800 osób i choć nie mogą nazywać jej badaniem, to z pewnością uzyskali podobny efekt. Bo zdrowie psychiczne jest ponadbranżowe, to przetargowy charakter pracy, poddanie się ciągłej ocenie jest już domeną tej części rynku usług kreatywnych. Czy pracujący w reklamie potrafili by sami zebrać się w społeczność by opowiedzieć o cieniach ich zawodu i wprowadzić rozwiązania systemowe? I kiedy presja przestaje być stymulantem? Posłuchajcie jednego z najważniejszych odcinków w cyklu ADventures.

45 min
ADventures - Przygoda # 11 Jak to nakręcisz, by kogoś poruszyć?  Mateusz Erdmann, Michał Więckowski, Mateusz Dziekoński

W ADventures przyszła pora na twórców video, czyli tych, których może w największym stopniu dosięgnęła rewolucja digitalowa. Duet reżyserski Andiamo i operator Mateusz Dziekoński to bohaterowie 11 przygody w ADventures. Czy video przygotowane z myślą o internecie to gorszy sort, a może nieograniczona przestrzeń do inspirowania siebie i innych? Jak sprawić, by reklama video była tak samo szerowalna jak memy czy tikotoki? Kiedy potrzeba wielkiej ekipy, a kiedy wystarczy chwycić za telefon? I czy istnieje przepis na wspaniałą współpracę miedzy operatorem a reżyserem?

49 min
ADventures - Przygoda #9: Jak pokazać rap? Wojtek Koziara

Pierwsze zdjęcie, które zrobił to złomiarz z Ciechanowa. Dziś przed jego obiektywem stają czołowi polscy raperzy, także TEN z Ciechanowa. Fotograf Wojtek Koziara, gość 9 epizodu ADventures przyznaje, że ma też "bardzo ludzkie" zdjęcia raperów, ale nie wie czy odbiorca jest gotowy, by je zobaczyć. Co może zabić pasję? Dlaczego współprace na linii marka - raper nie powinny być już tematami tabu i najważniejsze - jak pokazać rap?

50 min
ADventures - Przygoda #8 Kiedy kreatywność = efektywność? Agnieszka Barej & Maciej Twardowski

Small budget, big results – tam, gdzie kończą się pieniądze, zaczyna się kreatywność. Agnieszka Barej (Procter & Gamble) oraz Maciej Twardowski (Ogilvy) podpowiadają, co z ich punktu widzenia jest istotne do stworzenia dobrej kampanii. Na co będą zwracać uwagę oceniając prace konkursowe? Jakie są najważniejsze aspekty prowadzenia kanałów social media swojej marki? O kreatywności, efektywności i szczerości w prowadzeniu kampanii w 8 przygodzie Dawida Kaźmierczaka. Partnerem podcastu jest YouTube Works.

53 min
ADventures - Przygoda #7 Jak wygrać YouTube Works? Olga Kudryk & Dorota Cudna-Sławińska

Ten podcast nie udzieli Wam 100% odpowiedzi na pytanie postawione w tytule, ale z pewnością sporo wyjaśni w kontekście debiutującego w Polsce konkursu YouTube Works. Wydarzenie, które nagradza najbardziej kreatywne i skuteczne kampanie na tej platformie, właśnie czeka na zgłoszenia do polskiej edycji, a jego organizatorki - Olga Kudryk z Google Polska oraz Dorota Cudna-Sławińska z Kantar Polska przybliżają wszystkie konkursowe kategorie. O tym, że nie ma jednej recepty na dobrą komunikację i roli YouTube w świecie marketingu w siódmej przygodzie Dawida Kaźmierczaka. Partnerem podcastu jest YouTube.

46 min
ADventures - Przygoda #6 Dlaczego fotografia jest kluczowa? Paweł Fabjański

Fotografia jest kluczowa - zarówno w reklamie, jak i całej popkulturze. Dlaczego? Dawid Kaźmierczak rozmawia z Pawłem Fabjańskim, jednym z najbardziej zapracowanych i rozpoznawalnych fotografów (nie tylko w świecie marketingu). Dlaczego nie został dentystą? Jak znaleźć swój styl fotografowania? Czy teraz łatwiej jest zacząć w branży? Kiedyś pracował nad jednym zdjęciem dłużej niż teraz pracuje się nad cała sesją. O swojej pracy, contencie i... umiejętności poruszania się w social mediach.

52 min
ADventures - Przygoda #5  Jak dojrzewają pomysły? Monika Kmita & Włodi

Kim jest dziś reżyser, a kim content creator na rynku reklamowym? Monika Kmita jako reżyser tworzy swoją wizję, dobiera team i odpowiada za realizację całości. Content Creator ma dużo szerszą definicję i nie powinien być zrównywany z influencerem, co doskonale tłumaczy Włodi (na instagramie włodi4444). Jak dojrzewają pomysły i czy Monika i Włodi mają na to czas? Czy świat reklamy to dobre miejsce na rozwój? O storytelingu, kontencie i tym kogo follować w 5 przygodzie Dawida Kaźmierczaka.

48 min
ADventures - Przygoda #4 Czy da się sprzedawać i nadal opowiadać historię? Jakub Barzak

Marketing i zarządzanie. Kto z nas nie ma znajomej osoby, która wybrała ten kierunek studiów. Ale czy marketingu da się nauczyć? Kreatywność czy wyniki sprzedaży, co bardziej uruchamia klienta? Czym różni się praca w marketingu od pracy w agencji reklamowej? I last but not least, jak wyglądają relacje między klientem a agencją? O tym wszystkim Dawidowi Kaźmierczakowi opowiada Jakub Barzak, creative stretegist w Storytel, szukający mixu kreatywności i efektywności.

46 min
ADventures - Przygoda #3  Czy influencer jest w pracy cały czas? Red Lipstick Monster

"Sprawdziłam się na zupełnie nowym polu i okazało się, że mam skill do przekazywania wiedzy" mówi Red Lipstick Monster, do dziś jedna z najpopularniejszych influncerek w Polsce. Swój pierwszy film na YT opublikowała 10 czerwca 2012 roku i przez te blisko 9 lat utrzymuje zainteresowanie tworzonymi przez siebie treściami. Dawidowi Kaźmierczakowi opowiada o motywacji, głosie społeczności i gigantycznych różnicach między influencerskimi początkami a aktualnymi trendami w social mediach. Jak pogodzić regularność publikowania z byciem twórczym?

46 min
ADventures - Przygoda #2 Dlaczego jeszcze nie komunikujecie się na TikToku?

Siła TikToka jest tak wielka, że popularny trend "feta pasta" podobno w kilku krajach zatrząsł rynkiem tego słonego sera. Szef marketingu TikToka w Europie Centralnej na swojej platformie przegląda głównie treści kulinarne, ale poleca też profile Anthony'ego Hopkinsa czy Przerwa na Francuski. Jakie są przewagi TikToka nad innymi social mediami? Dlaczego to właśnie ta aplikacja sprawia, że ludzie odnajdują w sobie zupełnie nowe pokłady kreatywności? Jak nauczyć algorytm swoich preferencji? Dawid Kaźmierczak zaprasza na drugą przygodę.

49 min
ADventures - Przygoda #1. Gdzie jest idea?

Serce agencji bije tam, gdzie jest jej dział kreatywny. Copywriter (odpowiedzialny za słowo) i art director (odpowiedzialny za warstwę wizualną) muszą stać się nierozłączni. Mają jedno zadanie, najważniejsze: znaleźć pomysł. Jak mawiał Bill Bernbach, guru reklamy: “Finding the idea is the main job in advertising”. Dawid Kaźmierczak spotkał się z dwoma zespołami kreatywnych, żeby porozmawiać o fundamentach i dowiedzieć się, gdzie jest ta idea.

47 min
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play