Definiowane jest przeróżnie, w zależności od badacza lub nurtu naukowego. Enigmatyczne i trudne do oceny. Jednak najogólniej mówiąc - świadomość to JA. To istnienie, które wie że jest oraz takie, k...
Nerw bledny, jego działanie i stymulacja, neuroterapia, manipulacja tkanek miękkich - wszystkie te podejścia koncentrują się na holistycznym podejściu do zdrowia układu nerwowego i zmniejszają obja...
Nie ma innego procesu, który zachodzi w naszym organizmie częściej - oddychamy 20 tysięcy razy dziennie, 16 razy na minutę. Oddech sprawia, że możemy czuć się lepiej. Przeciwdziała infekcjom, wspom...
Jak wdrożyć ją w życie, jak obchodzić się z naszymi myślami i dlaczego kurs MBSR powinien być nauczany w szkole?
Wiemy, że fizyka to był najgorszy przedmiot w szkole. Ale ten odcinek pomoże wam choć trochę ją zrozumieć.
Śpiąc spędzamy 30% naszego życia. Jak spać, żeby się wyspać i dlaczego warto robić to dobrze?
Noworoczna rozkmina łącząca mózg, umysł i psychikę. Jak żyć? I czy w ogóle jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na to pytanie?
Jak zadbać o swój nastrój w okresie jesienno-zimowym? Jak radzić sobie z depresją sezonową, brakiem energii i spadkami mocy?
Jak często ludzie w Polsce chorują na schizofrenię? Dlaczego nazywana jest demencją młodych i jak wpływa na układ nerwowy?
Czym są posty przerywane i ten najpopularniejszy z nich – 16:8? Jakie diety zostały uznane za najzdrowsze? Co się dzieje w naszym mózgu, kiedy jesteśmy głodni?
Jak rozpoznać ADHD u dorosłych? Czy różni się ono u kobiet i mężczyzn? Tego dowiecie się z najnowszego odcinka podcastu Asi Podgórskiej, zapraszamy!
Mieć anoreksję to nie znaczy nie jeść. Czy nadopiekuńczość rodziców może doprowadzić nas do kłopotów z odżywianiem?
O pomocy osobom uzależnionym, o terapiach i tym jakie ma to poparcie w badaniach naukowych Asia Podgórska porozmawiała z dr Andrzejem Silczukiem, wykładowca uniwersyteckim i psychiatrom.
Czym jest osteopatia? Czym się różni od fizjoterapii i jakie są jej podstawowe założenia, to wszystko wyjaśni nam gościni Joasi Podgórskiej - Karolina Domarańczyk.
Co tam słychać w naszych jelitach? Czy traktujecie je dobrze? Oskar Kaczmarek i Asia Podgórska odpowiedzą Wam o tym jak krótka droga jest z jelit do mózgu.
Czym jest qi i jak poprzez ruch możemy wykorzystać tę energię? Posłuchaj pełnej pasji rozmowy Joanny Podgórskiej z Tomkiem Eichelberegerem na temat qi gong.