Łajzol

Łajzol

Raper z JWP i skatehead z Warszawy. Na co dzień pasjonuje się podróżami, grami słownymi oraz szeroko pojętym chillem. Po mieście porusza się na rowerze, w wolnych chwilach lubi chodzić i jeździć po górach, najchętniej z ukochanym synkiem.
TreściAudycje

Treści

Skateheads - Sam, ale nie sam, bo z gośćmi

Suwak sam, ale nie sam, bo będą goście, czyli Aleksander Lange i Don Jon. W tym epizodzie SKATEHEADS surferzy, snowboard i zero chandry. Trochę o wyjazdach, trochę o igrzyskach. Jak zawsze z energi...

1 godz. 55 min
Skateheads - Zajawka na zimowe zajawki

Skoki snowboardowe? Snowboard w mieście? Czym się różni snowboard freestylowy od jibbingu? Też już się trochę pogubiliśmy… Jednak spokojnie, gość Suwaka to zawodowy freestylowy snowboarder od 21 lat, były trener reprezentacji Polski, sportowy ćpun oraz, co najważniejsze, właściciel wyjątkowej poduchy. Tomasz Tylas odkrywa przed nami profesjonalny światek deski śnieżnej, wytłumaczy różne kategorie tego sportu, opowiada również historię polskiego snowboardu. Tajemnicza poducha Rababang umożliwia szybki i bezpieczny progres na skoczni snowboardowej. Co to jest, jak działa, gdzie można jej użyć i jakich profesjonalistów będziemy mogli oglądać w locie na otwarciu tego obiektu? Wszystkie sekrety zdradzi nam Tomek. SKATEHEADS!!

1 godz. 45 min
Skateheads - Ze skejtami jak z raperami. Łatwo się nie pracuje

Ostatnia audycja w roku pańskim po erze Skateheads, a mamy już trzeci rok ery Skateheads. Bez melancholii i bez boomerstwa. Będzie o filmie pod tytułem „SH Store” (czyli „o tych skejtach”), ale bez reżysera, bo Krzysztof Godek właśnie od Bruce’a Willisa odbiera Palmę w Cannes (oby mu nie odbiła). Z nim się zdzwonią, a z Mateuszem Matczakiem porozmawiają na miejscu. Później wpada Kosi i opowiada o nowym wydawnictwie, które jego też czymś zaskoczyło. Czym dokładnie? O tym posłuchajcie w SKATEHEADS!!! Skateheady nie próżnują ani w próżni nie siedzą. Zapraszają Suwak & Łajzol.

1 godz. 52 min
Skateheads - U skeateheadów na urodzinach jest torcik i jest…

Krzyknij SKATEHEADS!!!, bo jesteśmy razem już trzy lata! Jest tort, leci sto lat, są goście i najśmieszniejsze wspomnienia z poprzednich lat. Jak u babci na urodzinach. Przemek z BangProof przyniósł na imprezkę stylowy bucket kask, żeby wszyscy byli bezpieczni, podczas świętowania albo pływania na wake’u. Wpadnie też Kuba Dytkowski który odpowie na pytanie: who the fuck is wariot? Łajzol i Suwak zdradzają co się działo gdy audycje czasem wymykały się spod kontroli: nie dowiadujemy się dużo, ale wiemy, że studio zmieniło się w parkiet taneczny. Przyznajemy, wypite trunki mogły mieć wpływ na zachowanie naszych prowadzących. Takie jest właśnie SKATEHEADS.

1 godz. 49 min
Skateheads - U skeateheadów na urodzinach jest torcik i jest…

Krzyknij SKATEHEADS!!!, bo jesteśmy razem już trzy lata! Jest tort, leci sto lat, są goście i najśmieszniejsze wspomnienia z poprzednich lat. Jak u babci na urodzinach. Przemek z BangProof przyniósł na imprezkę stylowy bucket kask, żeby wszyscy byli bezpieczni, podczas świętowania albo pływania na wake’u. Wpadnie też Kuba Dytkowski który odpowie na pytanie: who the fuck is wariot? Łajzol i Suwak zdradzają co się działo gdy audycje czasem wymykały się spod kontroli: nie dowiadujemy się dużo, ale wiemy, że studio zmieniło się w parkiet taneczny. Przyznajemy, wypite trunki mogły mieć wpływ na zachowanie naszych prowadzących. Takie jest właśnie SKATEHEADS.

1 godz. 49 min
Skateheads - Za pan Graff. Czyli skejt, grafik i twórca teledysków

Łajzol i Suwak mają niepowtarzalną chemię, ale nie oszukujmy się - każdy potrzebuje czasem od siebie odpocząć. Dlatego w tym odcinku Łajzol solo prezentuje wam słowa ze składową "kał" i nowe jingle do segmentu Ciupa Life. Do Łajzola dołączył też Piotr Graff, twórca wizualny i - przede wszystkim - skejt. Od animacji, przez plakat po teledyski - Graff to wizualny człowiek renesansu, o którego twórczości posłuchasz w podcaście.

1 godz. 56 min
Skateheads - Koniec skateparku na Potockiej? Jan Otorowski

Gdyby nie ten człowiek, jeden z najbardziej uczęszczanych skateparków w Warszawie prawdopodobnie mógłby zniknąć lub poważnie się zmniejszyć. To Otorious, przy wsparciu Steeza, podjął się rozmów z żoliborskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, żeby uratować Potocką. Dlaczego dach najpierw przeciekał, po czym przestał, a później znów zaczął przeciekać? Dlaczego Steez chciał pomóc lokalnym skejtom? Czy Potocka stanie się płatnym parkiem?

57 min
Skateheads - Nowe, odmienione SKATEHEADS. Kuba Perzyna & Artur Knopp

Pozmieniało się. Od teraz SKATEHEADS przechodzą w ramówce newonce.radio na piątkowe wieczory, więc Łajzol i Suwak przygotowali nową formułę. Muzyka biforowa (ze specjalnej playlisty Łajzola "Rap-dyskoteka.EU") to jedno, ale Skateheadzi pomogą wam też wybrać odpowiednią imprezę na weekend. Rapboard, Ciupa Life i Rozepnij Suwak pozostają bez zmian. A po stałych punktach nowego programu zjawili się goście – Kuba Perzyna i Artur Kopp, którzy recenzowali skateparki. Który z nich okazał się najlepszy, a na którym lepiej się nie pojawiać?

2 godz. 0 min
Skateheads - Tadeusz Baranowski wielkim artystą jest. Mirek Stanek & Ignacy Ostrowski

Orient Men, Bąbelek i Kudłaczek, profesorek Nerwosolek, Szlurp i Burp... wszystkie te postaci wyszły spod kreski Tadeusza Baranowskiego. Ludzie wychowani w latach 90. nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo twórczość Tadeusza Baranowskiego była częścią ich codzienności. Na szczęście są Mirek Stanek i Ignacy Ostrowski, którzy nakręcili film dokumentalny o rysowniku, a Łajzol i Suwak zrobili o nich audycję.

1 godz. 55 min
Skateheads - Szampan czy szam-POL? Skrubol & JupiJej

W SKATEHEADS dzień jak co dzień – kolejny pomysł na biznes. Tym razem polskie wino musujące "szam-POL", do którego prowadzący potrzebują jeszcze tylko etykiety. Ale jedni tylko gadają, a inni działają – Skrubol i JupiJej wydali swój nowy mixtape "Sprzedam Merca Mixtape". Jak wyglądało nagrywanie materiału na wsi u Kuby Knapa (i dlaczego to wygodniejsze niż w mieście), jakie numery zainspirowały autorów i dlaczego wesołe miasteczko może niedługo stać się smutne?

1 godz. 59 min
Skateheads - Śląscy skejtowi aktywiści. Stowarzyszenie Skate PTG

Miasta z całej Polski zazdroszczą Katowicom co najmniej jednej rzeczy: skateplazy. A także społeczności, która na codzień przesiaduje na Pomniku Trudu Górniczego. Jak wyglądały początki przemieniania pomnika na skateplazę w latach 90. i jak skejci przekonali prezydenta Katowic do oficjalnej przebudowy miejscówy? Jak wygląda trud organizowania zawodów, warsztatów i prowadzenia prawdziwego skejtowego stowarzyszenia?

1 godz. 54 min
Skateheads - Mordki, mordeczki, mordulce, mordoklejki!

Selekcja muzyczna w tym odcinku to same numery, gdzie w teledyskach pojawia się deska. Pytanie, czy pojawi się Avril Lavigne? Niech to będzie słodka tajemnica. Tajemnicą nie jest z kolei, że Suwak podjął się challenge'u z wchodzeniem na kraty, a podczas programu wyraził na jego temat... inną opinię. Czy Suwak okazał się hipokrytą? Kogo hobby jest włamywanie się ludziom na chaty? Komu nowojorski kartel zlecił produkcję desek?

1 godz. 52 min
Skateheads - Niespodziewana wizyta ziomów

Suwak sam, ale nie sam. Niespodziewana wizyta ziomów i dyskusja - między innymi o splocie słonecznym. Zapraszamy na SKATEHEADS!!!

1 godz. 51 min
Skateheads - "Lokalny marzyciel" czy Jarek Ruszczak?

Paweł ogarnia biznesy z Gabrysiakiem, a Suwak walczy twardo na antenie – z Jarkiem Ruszczakiem. Z tego podcastu dowiecie się, co oznacza ksywa DJ-a "Yoni Puja" oraz czy wygra "lokalny marzyciel", "relaks na świeżym powietrzu" czy "rodzina jest najważniejsza". O co chodzi? SKATEHEEEEADS!!

1 godz. 54 min
Skateheads - Oldschool Skateheads. DJ Def

Podczas gdy trwający półfinał Mistrzostw Europy dostarczał emocji, te podsycane były jeszcze przez nachodzące Igrzyska Olimpijskie. Pod jakim warunkiem Suwak pojechałby na Olimpiadę i w jakich momentach DJ Def przecinał się z deskorolką?

1 godz. 53 min
Skateheads - Okazja czyni Pipemana, czyli legenda warszawskiego streetwearu

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, ale które drogi prowadzą do rzymskich skateparków? To wie tylko Suwak, który w czwartkowym rapboardzie informuje o VX-owych arcydziełach i relacjonuje deskorolkowe zawody. A chwilę później do studia wpada człowiek–marka, czyli Polish Pipe. Spodziewaj się opowieści o historii warszawskich sklepach buciarskich oraz mnóstwa insiderskich informacji o streetwearze i grafitti.

1 godz. 51 min
Skateheads - Dzień deskorolki 2021! Mateusz Matczak

Widok setek zajawionych dziewczyn i chłopaków z deskorolkami to jedna z najpiękniejszych rzeczy dla Skateheada. Doroczny dzień deskorolki w Warszawie to downhill na Agrykoli, meet na Polu Mokotowskim i pod Witosem. Co tam się działo, ludzie kochani, opowiedział Mateusz Matczak, założyciel SH Store w podcaście, który sam w sobie jest spotem każdego szanującego się skate'a.

1 godz. 52 min
Skateheads - Znany karpeciarz. Siwers

Jak nazywają się skarpety w dywanowy wzór? Karpety. A o tym, co mają ze sobą wspólnego dywany, rap i powrót z drogi donikąd, dowiecie się z podcastu. Do Łajzola i Suwaka dołączył Siwers, który chwilę przed wydaniem nowego albumu, poopowiadał o swoich inspiracjach i przygodach przy pisaniu płyty. Jaka jest jego ulubiona marka samochodów, czym jeździ Pezet i czy doszło do freestyle'u na antenie?

1 godz. 54 min
Skateheads - Łatwe życie skejta na wakacjach?

Łajzol i Suwak mają dla was darmowy pomysł na biznes. Dość wiedzieć, że biznesplan dotyczy słowa "pumeks" – kto pierwszy, ten lepszy. A nie dość, że biznes, to jeszcze kilka tipów wakacyjnych – w końcu warto wiedzieć, kogo omijać szerokim łukiem i gdzie lepiej nie jechać (rekomendacje poparte doświadczeniami Suwaka). Pojawiła się też koncepcja zbierania punktów za słuchanie audycji, więc ten podcast nie może cię ominąć.

1 godz. 54 min
Skateheads - Ukulturalnieni Skateheads. Modest Myśliwski

W poprzednim odcinku było chamsko, więc czas się trochę odchamić. Oczywiście w stylu SKATEHEEEEAAADS. Suwak dzwoni do Polish Skate Federation, której reprezentacja znajdowała się w Rzymie, Łajzol szkaluje DaBaby'ego. A gość? Modest Myśliwski to – jak powiedział Suwak – "zwariowany wariat z deskorolki, joł!", chociaż zaczynał od hulajnogi. Modest opowiedział o swoich pierwszych jointach, kulisach Ślizgu i o tym, jak robić (i jak nie robić) biznes na desce.

1 godz. 59 min
Skateheads - Urodziny Łajzola

"Moje 38-letnie życie to Skateheads" – zaczął audycję Łajzol w akompaniamencie "Sto lat" śpiewanego przez Suwaka. Masa gości – tych spodziewanych i niespodziewanych – to masa rozmów, uprzejmości, życzeń i... prezentów. Zróbcie Łajzolowi prezent i posłuchajcie tego podcastu!

1 godz. 48 min
Skateheads - W gębę wiosny pełną parą

Backflipy na rowerze miejskim? Łajzol i Suwak z darmowym pomysłem na ogólnokrajowy viral, kto pierwszy, ten lepszy! Poza tym wieści z ciupy głoszą, że obrabowana Kash Doll zmieniła ksywę na samo "Doll", a także wskazówki dokąd nie jechać, żeby nie pójść na dożywocie za jointa.

1 godz. 58 min
Skateheads - Q&A z Suwakiem

Łajzol na chorobowym w Bielsku, więc Skateheads tym razem pod szyldem SUWAK TAKEOVER. Wy pytaliście, Suwi odpowiadał. Jaką deskę wybrać jako pierwszą i dlaczego nie wolno trzymać jej za tracki? Lepszy miejski cruising czy tricki? O co chodzi z tym longboardem? Dlaczego za dzieciaka Suwak wyrywał drzwi ze śmietnika?

1 godz. 52 min
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play