Michał Kukawski

Michał Kukawski

TreściAudycje

Treści

Fathers - Podróżowanie w ojcostwie. Łukasz Długowski

Wczoraj w Białowieskim Parku Narodowym, dziś w Tatrach. Tak w skrócie wygląda życie Łukasza Długowskiego, autora przewodnika "Mikrowyprawy", ojca 2-letniej Jagny i 14-letniego Tymoteusza, organizatora wyjazdów dla ojców z dziećmi. Jak nie rezygnować z odkrywania świata będąc tatą? Kiedy trzeba myśleć perspektywą dziecka? Jakie relacje zawiązują się między ojcem a dziećmi w ciemnym lesie późno w nocy w czasie tropienia wilków? Partnerem audycji jest Dom Volvo.

54 min
Fathers - Wielokrotność w ojcostwie. Michał Górecki

Innymi słowy - po co Wam tyle dzieci? Michał jest tatą czwórki dzieci, trzech córek, jednego syna. Czy razem z partnerką planowali taką gromadkę, czy wyszło przypadkiem i jak nie zgubić relacji między sobą, przy wychowaniu takiej gromadki i mieć też czas dla samego siebie? Logistyka jest skomplikowana, ale zawsze można uczyć się od rodzin, które mają szóstkę dzieci. Posłuchajcie rozmowy, z której wynika, że nie jest łatwo, ale jest fantastycznie. W drugiej części podcastu rozmowa z Maciej Mazurek, autor bloga Zuch Media, który wspólnie z Volvo Polska zachęca w kampanii społecznej do zwracania uwagi na przedmioty, które w momencie hamowania, mogą stać się śmiertelnym zagrożeniem. Partnerem podcastu i audycji jest Dom Volvo.

56 min
Fathers - Macierzyństwo w ojcostwie. Ola Hamkało i Marta Majchrzak

Nie przejmowaliśmy się drobnymi potknięciami, mówi Ola Hamkało o początkach rodzicielstwa dzielonego sprawiedliwie między partnerów. Czy zaangażowane ojcostwo kończy się o 4 nad ranem, kiedy trudno podnieść się do płaczącego dziecka? W których momentach ojcowie sprawdzają się lepiej niż matki? Czy da się prowokować zaangażowane ojcostwo? I czy trzeba czytać książki o ojcostwie? Psycholożka społeczna, badaczka i mama, Marta Majchrzak oraz Ola Hamkało, aktorka i mama, opowiadają o swoim patrzeniu na ojców. Partnerem audycji i podcastu jest Dom Volvo.

59 min
Fathers - Współpraca w ojcostwie. Julia & Emil Leszczyńscy; Marek Dąbrowski

Jak połączyć świat rodzicielski i zawodowy? Czy trzeba być ostrożnym z marzeniami, by dzieci nie przejęły naszych fascynacji, nie zawsze bepiecznych dla młodej osoby? O swoich doświadczeniach opowiadają Julia i Emil Leszczyńscy, odpowiednio prezes zarządu i przewodniczący rady nadzorczej w studio deweloperskim, a prywatnie córka i ojciec. Marek Dąbrowski, utytułowany rajdowiec, ale również trener własnego nastoletniego syna, mówi o przepisie na łączenie obu odpowiedzialnych funkcji. Czy kluczem do sukcesu jest słowo mentor? A może nauka starszego od młodszego? Partnerem audycji jest Dom Volvo.

47 min
Fathers - Improwizowanie w ojcostwie. Michał Sufin & Wojtek Friedmann

Czy improwizacja sprawdza się w ojcostwie? Michał Sufin, twórca teatru improwizowanego Klancyk, twierdzi, że tak. Wojtek Friedmann, pisarz i podróżnik, autor "Baśki", ale przede wszystkim tata 16-letniego Szymona inaczej nie umie. Co więcej, raczej walczy o to, by być normalnym tatą. Czym rozśmieszają ich dzieci? Czy zawsze potrafią odpowiedzieć na pytania dzieci i gdzie widzą granicę swojego wpływy na ich życie? Partnerem podcastu jest Dom Volvo, gdzie zarejestrowano niniejszy podcast.

56 min
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play