The Very Polish Cut Outs

The Very Polish Cut Outs

Promują polską muzykę lat 70. i 80. na całym świecie, wydając kompilacje i remiksy. Tworzą nowe konteksty dzięki umiejętnemu montażowi. To wszystko możecie usłyszeć w icjh autorskiej audycji THE VERY POLISH RADIO.
Obserwuj mnie:
TreściAudycje

Treści

The Very Polish Radio - O czym dziewczyny marzą?

Finałowy epizod, a w nim Bisti i kobiece głosy. Anna Jantar, Zdzisława Sośnicka i… co obiecują dziewczyny? Sporo polish disco.

1 godz. 3 min
The Very Polish Radio - Nie ma jak w domu. Polish house i jego oblicza

Muzyka house w Polsce niejedno ma imię, trzyma się całkiem dobrze i przeszła do obecnych czasów wiele transformacji. Od lat 90. aż po dzisiaj polscy wykonawcy wciąż mają coś do udowodnienia, czasem mocno inspirując się tym, co popularne i na czasie, bądź też intensywnie eksplorując swoje poletko, dodając do znanych i lubianych receptur pierwiastek słowiańskości. O tym wszystkim usłyszycie w niniejszym odcinku. THE VERY POLISH RADIO - za mikrofonami Bisti oraz Zambon.

1 godz. 1 min
The Very Polish Radio - Czy znasz Junoumi? Groh & Buszkers

Gośćmi THE VERY POLISH RADIO byli tym razem chłopaki z prężnie działających oficyn wydawniczych - U Know Me oraz Junoumi. Ta pierwsza ma bardziej eksperymentalne oblicze, druga z kolei z powodzeniem od lat eksploruje rodzimy hip hop. Tej drugiej niebawem stuknie 20 lat na rynku, a pierwsza ma zdecydowanie krótszy przebieg. O nadchodzących płytach, modzie na wznowienia rapowych klasyków, premierach, sytuacji na rynku muzycznym, jubileuszu, ciężkiej roli wydawcy opowiadali Groh oraz Buszkers.

56 min
The Very Polish Radio - Zaucha wiecznie żywy

Okazja do zrobienia kolejnej audycji na temat Zauchy urodziła się sama, bo właśnie dzień po emisji nagrania Andrzej Zaucha obchodziłby swoje 73 urodziny. Bisti, wraz z obecnym w studio gościem - DJ'em Anuszem znów zmierzył się z twórczością Mistrza. DJ Anusz to zaucholog oraz współautor (wraz z Błażejem Górniakiem) wyśmienitych mixów, które ukazały się na płytach cd - „Magia to ja" - dj mix na 68 urodziny oraz „Zaufaj sobie"- dj mix na 25 lat nieobecności. I właśnie owe mixy wypełnione po brzegi znanymi i wcześniej niepublikowanymi utworami Zauchy stały się punktem wyjścia do rozmowy o tym doskonałym wokaliście i jego artystycznym dorobku.

1 godz. 1 min
The Very Polish Radio - The Very Polish Year

Komunikacja na linii Warszawa-Berlin utrzymana, ponownie Bistiego wspiera Zambon. Panowie podsumowują rok, w którym jak twierdzą, dużo się działo. Dlatego usłyszycie solidną porcję polskiej muzyki, ale nie zabraknie też tego, co wyszło spod skrzydeł naszych wschodnich sąsiadów. A dodatkowo mała, rapowa niespodzianka z ojczystej ziemii, która zasłużyła na wyróżnienie w tym epizodzie.

58 min
The Very Polish Radio - Przełamanie Niemocy

Jak to jest nagrać zaledwie 2 albumy w ciągu 7 lat? Co oznacza tytuł ich nowej płyty? Dlaczego wcześniej nie nagrywali z wokalistami? Czy lepiej wydawać w małej wytwórni, czy w dużym labelu? Co zmieniło się przez 7 lat od momentu założenia grupy? Na te i na wiele innych pytań z pełną mocą odpowiadali Bistiemu "notoryczni debiutanci" z zespołu Niemoc, którzy niedawno wydali swój drugi album "Kilka najlepszych dni w życiu".

56 min
The Very Polish Radio - Wielkie plany małej wytwórni. Co w 2022?

Nie ma gościa, ale jest swój człowiek. Tym razem w formule tu Bisti, tam Zambon, czyli Zambon gościem we własnym podcaście. Rozmawiają o tym, co ich czeka i jak ciężkim kawałkiem chleba jest wydawanie płyt. Czasem brakuje papieru, a często… czasu w tłoczni. Czy są minusy popularności winyli? Dlaczego małe wytwórnie cierpią? O tym, jakie nośniki są teraz gadżetami i jak funkcjonuje niezal. THE VERY POLISH RADIO - zapraszają Bisti i Zambon.

56 min
The Very Polish Radio - Zbliżenie z Astigmatic Records

Astigmatic Records – nazwa wytwórni rzecz jasna na cześć Krzysztofa Komedy – reprezentowani przez Łukasza Wojciechowskiego & Marcina Piechowiaka odwiedzili Bistiego z okazji niedawnej premiery albumu "Zbliżenia" Henryka Debicha. To jedna z niewielu pozycji w ich katalogu, przy której nie widnieje jeszcze informacja SOLD OUT i kolejne wydawnictwo tego wybitnego dyrygenta w katalogu Astigmatic. Co czyni Debicha tak wyjątkowym? I jak buduje się katalog jednej z najważniejszych niezależnych polskich wytwórni, dla której nagrywają m.in. Błoto i EABS.

1 godz. 7 min
The Very Polish Radio - Andrzej Zaucha Special

Był stworzony do praktycznie wszystkich gatunków muzyki rozrywkowej, ale to soul i funk były mu żywiołami najbliższymi i gdyby dawały mu chleb nie szukałby przygód poza nimi... Bisti, w ramach specjalnego, zaduszkowego epizodu The Very Polish Radio, gościł w studio Jarka Szubrychta, autora nowo wydanej biografii Andrzeja Zauchy, "Życie, bierz mnie". O pragnieniu sukcesu, ponadprzeciętnych umiejętnościach muzycznych niepotwierdzonych dyplomami i czekaniu na swój czas, czyli życiu, które brał Zaucha, ze wszystkimi konsekwencjami.

58 min
The Very Polish Radio - Od polskiego funku do jugosławiańskiego groove'u. Soul Service

Kolektyw Soul Service działa pod tą nazwą od 16 lat, choć ekipa zna się dłużej. To oni byli odpowiedzialni m.in. za składanki z serii "Polish Funk", które wraz ze spin offami mogły wychodzić pewnie do dziś, jednak zdecydowali się nie odcinać kuponów i zakończyć okupację tej części muzycznych wykopalisk. Z jakiego powodu zakończyli te serię? Jak "czyści się" prawa do tracków będących w posiadaniu takich instytucji jak Polskie Nagrania? Aktualnie Soul Service promują swoją nową składankę - "Interwizje" - będącą przeglądem groove-owej muzyki bloku wschodniego.

56 min
The Very Polish Radio - Wątki atmosferyczne. Pejzaż

"Wyspa", nowy album Bartka Kruczyńskiego, który ukrywa się m.in. pod pseudonimem Pejzaż, to blisko 200 pociętych sampli i hołd dla lat 90-tych i jego muzyki. O wątkach atmosferycznych w jego muzyce; tym, dlaczego nie przepada za pracą z raperami i co będzie motywem przewodnim jego kolejnej płyty opowiedział w pierwszym epizodzie nowego sezonu The Very Polish Radio.

58 min
The Very Polish Radio - Lato z Radiem

The Very Polish Radio idzie na urlop, więc ostatni przedwakacyjny podcast ma niespieszny, letni klimat. A skoro legenda oryginalnego "Lata z Radiem" została już praktycznie zrównana z ziemią, warto zastąpić te wspomnienia selekcją Bistiego. A przy okazji, sprawdzić również podcast PS Gra Agnieszki Szydłowskiej poświęcony działaniom The Very Polish Cut Outs.

1 godz. 4 min
The Very Polish Radio - Echa Echa Wielkiej Płyty

Pierwsza część podcastu to suplement do poprzedniego, w całości poświęconego wydawnictwu "Echa Wielkiej Płyty". Jeśli jeszcze nie słuchaliście, warto nadrobić. W drugiej części spotkania Bisti znajduje czas dla nowych Skarbów i utworu Kultu, który pasuje do tej audycji nadspodziewanie dobrze.

55 min
The Very Polish Radio - Echo Wielkiej Płyty special

"Echo Wielkiej Płyty" to kolejny obok "Dotyku" Renaty Lewandowskiej album wydany przez The Very Polish Cut Outs, ale nie będący zbiorem editów. Na nowym wydawnictwie zebrane są zapomniane lub wcześniej nawet nie wydane utwory, charakterystyczne dla polskiej sceny elektronicznej połowy lat 80, często sprowadzone tylko do roli tła w programach poświęconych nauce czy komputerom. Wszystkie kompozycje zostały odnalezione i wyselekcjonowane przez Zambona oraz Norberta Borzyma, czyli Berta, który był gościem tego specjalnego wydania The Very Polish Radio. Drugim z rozmówców Bistiego jest Krzysztof Duda, jeden z kompozytorów, którego twórczość znalazła się na tej wyprzedanej kompilacji.

54 min
The Very Polish Radio - Patriotyczny obowiązek

The Very Polish Radio dowodzone przez Bistiego spełnia swój patriotyczny obowiązek i tym razem gra wyłącznie krajowo. Albo krajoznawczo, skoro pojawił się Pejzaż i to w kilku odsłonach z „Ostatniego Bluesa”? Czas byście Wy również spełnili swój obowiązek i posłuchali tego podcastu.

54 min
The Very Polish Radio - Madziarskie edity

Dwa łyki węgierskiej elektroniki i jeszcze więcej editów z nad Balatonu, a do tego bardzo nietypowy utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka (oczywiście również w edicie) - to wszystko złożyło się na mały jubileusz The Very Polish Radio - 30 audycja a zatem i 30 podcast.

59 min
The Very Polish Radio - Miłosnym tropem

Bistiego nie opuściły romantyczne uczucia po specjalnym podcaście z 14 lutego, więc dorzuca do repertuaru audycji kilka kolejnych piosenek o sercowych problemach, których nie usłyszycie na standardowych składankach "The Very Best of Love Songs".

52 min
The Very Polish Radio - Zabawa w dwutakty. Grzegorz (Holiday80)

Grzegorz z Holiday80 ponownie odwiedza The Very Polish Radio, tym razem by zapowiedzieć kolejną premierę w katalogu The Very Polish Cut Outs - EP z editami przygotowanymi przez warszawski duet, m.in utworów Krystyny Prońko i Formacji Nieżywych Schabuff, ale w podcaście znajdzie się nawet miejsce dla perełki muzyki chodnikowej i wczesnego Kazika.

1 godz. 1 min
The Very Polish Radio - Biuro podróży The Very Polish Kolekcje

The Very Polish Radio i kolekcje połączyły siły, żeby zaprezentować muzykę z mniej oczywistych rejonów świata. Kraje byłej Jugosławii, nasi bliscy sąsiedzi zza Bugu, bliskowschodni mistrzowie piosenki czy afrykańskie disco. Od nostalgicznej wrażliwości po nieskrępowaną niczym radość. Odpalcie The Very Polish x Kolekcje i przenieście się do zupełnie innych światów.

1 godz. 52 min
The Very Polish Radio - Nostalgią zwalczać nostalgię

Bisti w Nowy Rok wchodzi na pełnej i ujawnia plany wydawnicze The Very Polish Cut Outs na najbliższe miesiące, prezentuje premierowe utwory i generalnie dba o to, by nostalgia za bardzo wami nie zawładnęła.

1 godz. 2 min
The Very Polish Radio - Z Archiwum Polskiego Techno

Autorzy antologii polskiego techno, Artur Wojtczak & Łukasz Krajewski wspólnie z Bistim opisują proces prac nad swoją monumentalną książką (ponad 800 stron), opowiadają o krytyce, z którą się spotkali przy okazji premiery oraz nawiązują do teraźniejszości sceny, która korzysta na popularności gatunku, ale potrafi go też nadużyć. Całość rozmowy ubarwiają utwory nieoczywiste, ale tematycznie powiązane z trzydziestoma latami polskiego techno. Tracklista Kuba Sojka - You Can't Take It T34 - Orinoco Flow Nazar - Inout Daniel - Jak Magnes (Vocal House Cut) Evah - Nie Taki jak ty (Modfunk remix) Electric Rudeboyz feat. AHA - SCP Novika & Innocent Sorcerers - Finally Michał Urbaniak Group - Alu (SLG Re-Swing) Electric Rudeboyz feat. AHA - SCP

1 godz. 59 min
The Very Polish Radio - Wszystko co dobre i polskie w 2020

Podsumowanie roku pod kątem polskich artystów. Słuchamy Renaty Lewandowskiej, Hani Rani, Bluszczu i wielu innych. Kto zaskoczył słuchaczy największą porcją dobrej muzyki?

1 godz. 4 min
The Very Polish Radio - The Very Polish Side One

Side One - królestwo winyli - to sklep, który kupującemu chce dać coś więcej. Jego założyciel, Wojtek był gościem The Very Polish Radio i zadbał o bardzo nietypową selekcję.

1 godz. 3 min
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play