Bambik, drillowiec i co jeszcze? Poznaliśmy nominacje do Młodzieżowego Słowa Roku 2023

Mlodziezowe_Slowo_Roku_2023_newonce.jpg

Przed rokiem essa. Wcześniej: śpiulkolot, alternatywka, dzban, iksde i sztos. Wybór kolejnego Młodzieżowego Słowa Roku nastąpi już wkrótce. Na razie poznaliśmy finałową dwudziestkę.

Plebiscyt PWN-u pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego niezmiennie budzi duże emocje. Do tego stopnia, że w kontrze powstała nawet odpowiedź w postaci Boomerskiego Słowa Roku 2023 (wyniki: 1. proszę ja ciebie; 2. facetka, 3. za moich czasów).

Wracając jednak do pierwowzoru – tydzień temu zakończyło się zbieranie propozycji i w tym momencie rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do 30 listopada. Rozstrzygnięcie nastąpi na początku grudnia.

Przejdźmy więc do najważniejszego. Młodzieżowe Słowo Roku 2023 zostanie wybrane spośród dwudziestu słów: bambik, baza, bratku/bruh, cringe, delulu, drillowiec, fr/FR, git, IMO, kys, LOL/lol, NPC, odklejka, oporowo, rel, rizz, side-eye, sigma, slay i zgerypała.

Sami możecie przyłożyć do tego rękę. Głosujecie tutaj.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.