Bonus RPK, Hemp Gru, Tommy Genesis, Trippie Redd – czego posłuchać przez weekend?

tommy-genesisgl.jpg

Bywają takie dni, że nowej muzyki jest na pęczki i nie wiadomo za co się złapać. Dzisiejszych premier jest sporo – od Bonusa RPK i Hemp Gru, przez Tommy Genesis, Lil Peepa i Lil Durka po The Underachievers. Służymy wam zatem dobrą radą i podpowiadamy od jakich krążków warto dziś zacząć.

1
Bonus RPK – Technik Pasjonat

Apetyt rośnie w miarę jedzenia – tak przynajmniej było w przypadku nowych tracków od Bonusa RPK. Kiedy w sieci pojawiały się kolejne numery – Aktualizuje Dane, Opowieści Z Krypty, czy Rodeo, już wiedzieliśmy, że to będzie mocny materiał. Bonus nie zawiódł – Technik Pasjonat to 14 piosenek w charakterystycznym dla rapera stylu z odrobiną ulicznego sznytu. Gościnnie udzieliła się cała plejada gwiazd: Sokół, Quebonafide, Borixon, Pezet, Białas, Szpaku, Gedz, czy Kizo. Mając taki skład za swoimi plecami nie dało się zrobić słabego albumu.

2
Hemp Gru – Eter

Od premiery Braterstwa minęło już 6 lat, a legendarny warszawski skład powraca z Eterem. Nieskończona przestrzeń otulająca wszelkie istnienie. Boża podszewka, z której wypływa wszystko – jako nośnik całej rzeczywistości. Wielkie łono czasu i przestrzeni – tymi słowami Bilon wprowadza słuchaczy w tajniki substancji, której nazwa jest tytułem krążka. Ponad godzina muzyki od Hemp Gru, a na featach m.in. Sokół, Pezet, Małach, Rufuz, Onar, PRO8L3M i Ero. Zamieniamy się w słuch!

3
Lil Peep – Come Over When You’re Sober, Pt. 2

Pierwsze pośmiertne wydawnictwo Lil Peepa brzmi naprawdę bardzo dobrze. Zarówno on, jak i jego najbliżsi współpracownicy wykonali kawał dobrej roboty, prezentując nam prawie 45 minut muzyki od zmarłego przed rokiem emo rapera. Dla fanów to prawdziwa nostalgiczna gratka, dla reszty – niezły krążek, gdzie słychać charakter twórcy, jego styl i koncepcję. Nieco depresyjne utwory mieszają się z introspektywnymi przemyśleniami Peepa i nutką nadziei. Cały materiał jest bardzo emocjonalny, co może być tylko wartością dodaną.

4
Tommy Genesis – Tommy Genesis

2 lata temu mieliśmy przyjemność porozmawiać z Tommy i zdradziła nam wówczas, że nie ma ulubionych artystów, ale chciałaby nagrać coś z Young Thugiem. Do tej pory niestety się jej nie udało, a łatwiej nie będzie, bo Thugger jest aktualnie w więzieniu. Mimo to, nowa muzyka od raperki jest miodem na nasze uszy. Tommy Genesis to drugi album pięknej Kanadyjki, na którym znalazło się 12 w większości solowych numerów. Na featach pojawiły się tylko dwie artystki – Charli XCX i Empress Of. Ten krążek to fetish rap w najlepszym wydaniu, pozycja obowiązkowa!

5
Trippie Red – A Love Letter To You 3

Trzecia część serii A Love Letter To You w końcu zagościła na naszych słuchawkach. Najnowsze wydawnictwo Trippiego to niezbity dowód rozwoju muzycznego rapera – w tekstach i nawijce w końcu widoczna jest pewność siebie, a jego rapowa stylówka osiągnęła dojrzałość. List Miłosny to niezwykle melodyjny, pozytywny album pełen świetnych beatów, a swoje trzy grosze dorzucili do niego także Kodie Shane, Youngboy Never Broke Again, Juice WRLD, czy Tory Lanez. Perfekcyjny krążek na jesienne wieczory.

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.