Ekipa newonce.radio współtworzyła słuchowisko! Nazywa się Topiel: Dom w głębi lasu i powstało dla Storytel

Zobacz również:Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie
NINA-KOZIERADZKA-kopia.jpg

Wyjazd grupą znajomych do domku w lesie brzmi jak świetny pomysł, ale… nie zawsze. To nic, że tymi znajomymi są doskonale znani wam Neen Nah, Sworo, Szufla i Suwak.

W końcu wystarczy trafić na bardzo nieodpowiedni moment, żeby przyjemne wakacje zamieniły się w tragedię…

Tak było w przypadku grupy studentów. Mamy lato 1997 roku. Marcel, Werka, Lidka, Łukasz i Tymon wybrali się do leśniczówki należącej do wujka Łukasza. Deszcz dopiero zaczynał padać, a znajomi kompletnie nie spodziewali się, co miało nastąpić chwilę później. Nie wiedzieli, że domek znajduje się w wąwozie. Nie wiedzieli, że na własnej skórze boleśnie przekonają się o niszczycielskiej sile rwącego potoku, który doprowadził do gigantycznej powodzi.

To zawiązanie akcji najnowszego słuchowiska Storytel. Topiel: Dom w głębi lasu autorstwa Jakuba Ćwieka. Przenosi nas ono w realia końcówki lat 90. i wielkiej powodzi - momentu, na który nikt nie był przygotowany. Szczególnie bohaterowie słuchowiska, w których wcielili się redaktorzy newonce.radio: Neen Nah (Lidka), Sworo (Werka), Suwak (Łukasz) i Szufla (Tymon). Tak - to dwie pary, oczywiście na kartach scenariusza. Znacie ich z anteny, a tym razem usłyszycie w zupełnie nowej odsłonie. Nie zabraknie kłótni, przepychanek, romansów i… walki o przetrwanie.

O pomyśle na słuchowisko, różnych etapach jego powstawania i zaangażowaniu prowadzących newonce.radio porozmawialiśmy z Jakubem Ćwiekiem (autorem słuchowiska) i Pawłem Fabjańskim (fotografem odpowiedzialnym za sesję zdjęciową).

Słuchowisko znajdziecie pod tym linkiem – wystarczy się zalogować i już możecie słuchać. Nie macie konta na Storytel? To nic. Pierwsze 14 dni dostępu do całej bazy macie kompletnie za darmo – wystarczy się zarejestrować.

Artykuł powstał we współpracy ze Storytel.

� 📷

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.