Hej, musimy pogadać o zdrowiu psychicznym generacji Z. Startujemy z niezwykle ważnym cyklem audycji

Zobacz również:Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie
LETZ_TALK_WWW.jpg

A jest o czym mówić. Sytuacja pandemiczna, długotrwały lockdown, zamknięcie szkół i ograniczone spotkania towarzyskie, a co za tym idzie permanentne obniżenie nastroju i poczucie lęku odbiły się na zdrowiu psychicznym każdego z nas. Zwłaszcza młodego pokolenia.

Pomocną dłoń wyciąga Reserved. Przy tworzeniu najnowszej kolekcji RE.DESIGN this collection was curated by Polish Gen Z marka wysłuchała przedstawicieli polskiej generacji Z, którzy wielokrotnie wspominali o depresji. Brand postanowił przekazać 300 tysięcy złotych na program pomocy dla dzieci i młodzieży w Polsce przygotowany przez Fundację Itaka. Pieniądze zostały przeznaczone na realizację 12-miesięcznego programu. Akcja charytatywna zakłada między innymi bezpłatne, telefoniczne wsparcie psychologiczne, a także wprowadzenie online’owego chatu oraz pakietów spotkań z psychologiem - bo często wystarczy rozmowa ze specjalistą lub anonimowa wiadomość z prośbą o pomoc, która trafi do odpowiednich osób.

LETZ_TALK_FEED.jpg

My dokładamy do tego projektu swoją cegiełkę, bo problemy psychiczne nie mogą być tematem tabu. Dlatego też na antenie newonce.radio wystartuje nowy cykl audycji letZ talk, podczas których oddamy głos generacji Z. Jej przedstawiciele opowiedzą o problemach - szczerze, ale i na luzie, a specjaliści i aktywiści będą doradzać, jak się z nimi uporać. Nie chcemy bić po oczach zatrważającymi statystykami - chcemy pogadać jak równy z równym, by na koniec - wspólnymi siłami - znaleźć sposoby radzenia sobie w różnych kryzysach. Poruszymy chociażby kwestie psychiatrii (Janusz Schwertner), psychoterapii (Ania Lalka), zaburzeń odżywiania (Wiktoria Kazimierczuk) i tożsamości (Zofia Krawiec). Czyli tematy, o których często niełatwo rozmawia się nawet z najbliższymi.

Prowadzącą letZ talk będzie dobrze znana niuansowym słuchaczom ZuzaOK, która była zaangażowana w tworzenie kolekcji Re.Design i należy do pokolenia Z. Pięć godzinnych odcinków powstanie w partnerstwie z marką Reserved i Fundacją Itaką. Premiera już w najbliższą środę - kolejne odsłony co dwa tygodnie.

W akcję włącza się również serwis Noizz.pl, który opublikuje serię artykułów. Pierwszym (który ukaże się już 6 lipca) będzie wywiad z psychologiem z Fundacji Itaka.

tekst powstał przy współpracy z marką Reserved

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.