Jak może wyglądać miasto marzeń? Odpowiada audycja „Tkanka Miejska” w newonce.radio

Zobacz również:Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie
Filip Springer w audycji Tkanka Miejska - Rozmowy Międzymiastowe
Filip Springer w audycji Tkanka Miejska - Rozmowy Międzymiastowe

Hasło miasto marzeń może kojarzyć się z rozrywką. Ale, by czuć się dobrze w danym miejscu potrzeba o wiele więcej. O tym właśnie opowiada cykl Rozmowy Międzymiastowe.

Miasto potrzebuje dwóch komponentów: mieszkań oraz mieszkańców. I o tym jest właśnie audycja w newonce.radio pt. Tkanka Miejska, w której prowadząca Marta Kowalska przygląda się najróżniejszym aspektom miejskiego życia w kontekście urbanistycznym oraz konsekwencji społecznych.

Aktualnie w audycji trwa cykl Rozmowy Międzymiastowe, którego partnerem jest serwis Otodom. To seria rozmów z ekspertami i ekspertkami o rozwiązaniach, które mogą sprawić, że miejsca, w których mieszkamy będą przyjaźniejsze i bardziej zrównoważone. W pierwszej odsłonie Marta Kowalska wraz ze współprowadzącą Magdaleną Milert rozmawiały z Filipem Springerem – reportażystą wyspecjalizowanym w temacie urbanistyki i architektury – o tym jak znaleźć szczęśliwy dom. Czy od lokalizacji ważniejsze są kwestie ekologiczne? A może odpowiednie sąsiedztwo?

W drugim odcinku Magdalena Milert gościła Adama Chylińskiego – EcoAvengersa, ale także designera i badacza miejskiego. Głównym tematem rozmowy było zrównoważone projektowanie. Jakie materiały są najbardziej zielone? Które elementy domu lub mieszkania można zmienić z uwzględnieniem troski o środowisko? Można się tego dowiedzieć z 40-minutowej rozmowy.

Gościnią trzeciej audycji będzie z kolei Bogna Świątkowska, która opowie o sąsiedzkości i budowaniu relacji społecznych w małych społecznościach połączonych klatkami schodowymi i uliczkami. Premiera w piątek 15 października o godzinie 12:00. Tkanki miejskiej możecie słuchać właśnie co dwa tygodnie w piątki w samo południe. Przed każdą z audycji warto zaopatrzyć się w garść informacji dotyczących poruszanych tematów - tę w przystępnej formie zawiera raport Szczęśliwy dom. Badanie dobrostanu Polaków, który został przygotowany przez Otodom na podstawie badań Uniwersytetu SWPS.

Marta Kowalska i Magdalena Milert
Marta Kowalska i Magdalena Milert

Tekst powstał we współpracy z Otodom.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.