Kamerzysta trafił na miesiąc do aresztu. Grozi mu aż 8 lat więzienia

youtube.png

Nie ma żartów. Autor skandalicznego filmu, na którym poniżał niepełnosprawnego intelektualnie 18-latka, kolejny miesiąc spędzi za kratkami.

O ostatnich wyczynach Kamerzysty pisaliśmy już na newonce. Jego ofiara miała otrzymać pieniądze w zamian za zrobienie przed kamerą szeregu upokarzających czynności: jedzenia kocich odchodów, rozbijania cegieł czy tarzania się w błocie. Jedna z internautek rozpoznała w nim znajomego wychowanka domu dziecka, który jest niepełnosprawny intelektualnie. Lawina ruszyła.

Teraz Radio Szczecin poinformowało, że szczeciński sąd wydał nakaz miesięcznego aresztu dla Łukasza W. - Kamerzysty. Dwie inne współtworzące film osoby usłyszały zarzuty znęcania się nad niepełnosprawnym intelektualnie. Całej trójce grozi do 8 lat więzienia. W rozmowie z Radiem Szczecin prokurator Alicja Macugowska-Kyszka mówi, że ofiara miała obiecane 10 tysięcy złotych od twórców filmu. A co jak jakiś 10-latek skoczy teraz z balkonu, bo ja skakałem na filmiku? Chcę tylko żeby to usunęli - mówił w rozmowie z Onetem bohater filmu. Według serwisu miał on kontaktować się z ekipą Kamerzysty, ale druga strona beztrosko odpowiedziała, że usuną, ale za parę miesięcy. Na szczęście szybko zareagowały organy ścigania i film już teraz zniknął z sieci.

Jeden z dwójki pozostałych zatrzymanych youtuberów został na ten moment objęty dozorem policji.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.