Messi, jajo, Messi, Ronaldo, Messi. 10 najpopularniejszych fotek w historii Instagrama

Zobacz również:Uwaga, mogą pojawić się uczucia. Gra „We’re not really strangers” jest jak początek trudnej rozmowy
leo messi.jpg
@leomessi

Proszę państwa, w dniu 20 grudnia mamy nowego lidera wśród najchętniej lajkowanych zdjęć w historii Instagrama. Wyprzedził nawet najsłynniejsze jajo świata.

Ludzie kochają Leo Messiego. Kochają też Cristiano Ronaldo, ale na ten moment trochę mniej. Można się zastanawiać, czy gdyby to CR7 wzniósł puchar za zwycięstwo w Mistrzostwach Świata, Leo nie oglądałby dziś jego pleców, ale to już nieistotne. Ponad 62 miliony polubień – tyle zanotowała fotka ucieszonego Messiego. Chociaż możliwe, że gdy czytacie te słowa, ta liczba jest już dużo wyższa.

Kto jest autorem fotografii? Nie wiadomo. Natomiast wiadomo, i to nie od dziś, że na Instagramie ludzie lajkują innym za sukcesy albo... po prostu za bycie ikonami. Najlepiej w połączeniu z innymi ikonami. Możesz, dla przykładu, być muzykiem popularnym 20 lat temu (czyli dajmy na to Fredem Durstem) i wrzucać co jakiś czas fotkę pokazującą, co tam u ciebie aktualnie słychać. Liczba lajków powinna być przy większości zdjęć podobna. Ale jeśli staniesz przed obiektywem z inną gwiazdą twoich czasów (wyobraźmy sobie wspólne foto Dursta oraz Chada Kroegera z Nickelback), przyrost polubień i ekstatycznych komentarzy (PRAWDZIWE LEGENDY!!!) będzie widoczny. Oczywiście to tylko przykład, bo gdzie tam Fredowi do instagramowej popularności Messiego. Ale przyjrzyjmy się pierwszej dziesiątce najpopularniejszych postów na IG, żeby dostrzec parę zależności.

Miejsce drugie to wspomniane jajo. Ktoś wpadł na najprostszy pomysł świata i cieszy się do dzisiaj.

No i właśnie o takie zestawienie legend chodzi nam w przypadku miejsca trzeciego. Dwóch geniuszy, splecionych w tańcu odwiecznej rywalizacji. Trzecią ikoną jest autorka zdjęcia, fotografka Anne Leibovitz. Wszystko to dla Louisa Vuittona. Swoją drogą inne zdjęcie z tej sesji znajduje się też na miejscu szóstym.

Będzie monotonnie. Na czwartym Leo i puchar część druga, a na piątym Cristiano Ronaldo, który wraz z Georginą Rodriguez obwieszcza światu radosną nowinę. Ta historia okupiona jest jego prywatną tragedią, ale wtedy i ona, i on byli jeszcze szczęśliwi.

Siódme najpopularniejsze zdjęcie ever to niepocieszony Cristiano w pracy. Na miejscu ósmym też smutek, bo to ostatnia fota, jaką kiedykolwiek dodał XXXTentacion.

Ale już miejsce 9. i 10. ponownie kipią szczęściem. Znów radosny Leo oraz panna młoda Ariana Grande.

Aczkolwiek nie przywiązujmy się do tej listy. Może być tak, że któryś z największych piłkarzy znów coś wygra. Albo jajo przeprowadzi udaną kontrofensywę na pierwsze miejsce.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, prowadzący audycję „Nevermind” w newonce.radio. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych.