Tak wygląda modowe sci-fi: sprawdźcie wyjątkową sesję do newonce.paper

Zobacz również:Jan-rapowanie: słoneczna nostalgia (ROZMOWA)
RPuqmq_w.jpeg
fot. Kasia Bielska

Zdjęcia do najnowszego numeru newonce.paper przenoszą nas do świata przyszłości.

To tu grupa młodych ludzi stara się nawiązać kontakt z kosmitami, by podzielić się z nimi tym, co najlepsze. Jak chcą zwrócić ich uwagę? Odpalając rakiety zbudowane z odpadów, wykorzystując dymne race, całując się i puszczając w stronę nieba techno. W ten sposób chcą przekazać dalekim przybyszom ważne dla nich wartości: zrównoważony rozwój, miłość, komunikację i piękno. Brzmi jak opis awangardowego filmu science-fiction? Właśnie taka jest sesja Kasi Bielskiej do dziewiątego numeru newonce.paper, który jest dostępny w naszym sklepie.

Tematem przewodnim najnowszego newonce.paper jest zmiana, a wśród poświęconych jej tekstów znajdziecie m.in. kompleksowe analizy ostatnich protestów społecznych w Polsce i na Białorusi, materiały o zawiedzionych nadziejach, jakie my - jako społeczeństwo - pokładaliśmy w mediach społecznościowych, ezoteryce zastępującej tradycyjne rozumienie świata, o blockchainie, ale i pewnym pisarzu, który doskonale przewidział to, jak będzie wyglądać XXI wiek, choć tworzył już w latach 70.

Oprócz tajemniczego klimatu miasta nocą, odludnych rozlewisk i elementów świetlnych, na wyjątkowy charakter zdjęć wpływają także ubrania marki Levi’s®. Współpraca z tym brandem nie jest przypadkowa: to kolejny głos w sprawie ponadczasowości zrównoważonej mody i ekologicznego podejścia. Produkty Levi's® zostały zaprojektowane, aby służyły nam jak najdłużej, a itemy, które wymagają naprawy zawsze mogą trafić do punktu Levi's® Tailor Shop, gdzie zostaną zszyte, załatane lub nawet przekształcone w nowy ciuch. I tak wygląda przyszłość mody: mniej, ale na lata.

Co więcej, w myśli idei Buy Better, Wear Longer, w tym sezonie marka kontynuuje rozwijanie bardziej zrównoważonych praktyk produkcyjnych między innymi poprzez prowadzenie akcji dotyczących klimatu i wody oraz inwestowanie w materiały i technologie takie jak Cottonized Hemp i Organic Cotton. Ważnym punktem ekologicznej strategii Levi's® jest także technologia Water<Less®, oparta na serii technik wykończeniowych i wskazówek dotyczących ponownego użycia wody. Aby możliwa była realna zmiana w przemyśle modowym, innowacyjne pomysły Levi’s® pozostają dostępne dla innych marek.

Nie wiemy, czy wiadomość o zrównoważonej modzie dotrze do mieszkańców odległych planet, ale może chociaż trafi do niektórych, bliższych nam osób.

YZQEtBfQ.jpeg
fot. Kasia Bielska

NcdCqCEA.jpeg
fot. Kasia Bielska

6edCx6Dg.jpeg
fot. Kasia Bielska

uXIqRjfA.jpeg
fot. Kasia Bielska

Tekst powstał we współpracy z marką Levi's®

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.