Takiej audycji wyborczej jak newonce.radio nie zrobił jeszcze nikt. Jeśli nie słuchaliście – nadróbcie już teraz!

Zobacz również:Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski, Duda… Jak wyglądały wybory prezydenckie od 1990 roku?
prezydentura.jpg

Już w niedzielę zdecydujemy, kto zostanie prezydentem naszego kraju na najbliższe lata. Liczymy, że dzisiejszy program choć trochę pomoże wam w podjęciu decyzji.

Przez ostatnie miesiące wybory – co zresztą oczywiste – nie schodziły z pierwszych stron gazet i czołówek różnorakich portali. Chwilę przed weekendem, w którym odbędzie się pierwsza tura, niuansowe radio również zostało przejęte przez ten temat.

W studiu od 12:00 do 14:00 pojawili się Bartek Czarkowski i Jacek Sobczyński, a ich gościem był profesor Antoni Dudek, który porozmawiał z naszymi prowadzącymi m.in. o historii wyborów w naszym kraju oraz o tym, że warto głosować nawet na tych, który w teorii liczą się nieco mniej, bo to może im pomóc w zbudowaniu nazwiska i zaistnieniu na scenie politycznej.

Nie przesadzimy jednak, gdy powiemy, że najważniejszą częścią audycji były odpowiedzi kandydatów na pytania zadane przez was.

Zakres tematyczny? Zaskakujący. Kandydaci powiedzieli m.in. jakie największe wyzwanie stoi przed młodymi Polakami w tym roku i jak mają zamiar pomóc w uporaniu się z nim czy jak systemowo rozwiązać problem depresji wśród młodych i zmniejszającej się liczby oddziałów szpitalnych leczących tę chorobę. Nie zabrakło również lżejszych znaków zapytania, jak tych dotyczących ulubionego serialu na Netfliksie oraz ulubionego rapera (spoiler: Władysław Kosiniak-Kamysz postawił na... Sierżanta Bagietę). Żeby nie przedłużać: odpowiedzi poniżej, a cały podcast w tym miejscu.

Wyświetl ten post na Instagramie.Siedem pytań: od edukacji, przez ochronę zdrowia, po ulubiony serial. Wybraliśmy je z tych, które podsyłaliście i przekazaliśmy 6 kandydatom na Prezydenta RP 🔴 Dlaczego tak różnorodne, a nie tylko polityczne? Bo głosujemy na ludzi, nie tylko polityków. Daliśmy im głos, żebyście mogli ich bliżej poznać. Wszyscy odpowiedzieli - osobiście albo przez przedstawiciela sztabu. Nie pytaliśmy po raz kolejny o to samo. Przesłuchajcie, oceńcie sami. Z tym Was zostawiamy. Dziękujemy za udział Wam i kandydatom na Prezydenta RP ❌ Pamiętajcie, że w niedzielę mamy milion powodów, żeby zagłosować #newonceradio #wybory2020 PS Podcast W SAMO POŁUDNIE: WYBORY 2020 już niedługo #staytunedPost udostępniony przez newonce.radio (@newonce_radio) Cze 26, 2020 o 7:34 PDT
Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.