Taylor Swift wpłynie na wyniki wyborów w USA? Tak pokazują sondaże

Taylor Swift
fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Rock and Roll Hall of Fame

Sondaże pokazują wprost: część Amerykanów zagłosuje na kandydata, którego poprze Taylor Swift.

O popularności Taylor Swift i wręcz fanatycznym uwielbieniu, jakim darzą ją słuchacze, można napisać książkę. Wychodzi ona daleko poza świat muzyki, przechodząc na kolejne aspekty życia. Tym razem o swifties napisał Newsweek i to w kontekście politycznym!

Według ankiety przeprowadzonej przez Redfield & Wilton Strategies, aż 18% wyborców będzie kierowało się poglądami Taylor Swift przy podejmowaniu decyzji, na kogo zagłosuje w najbliższych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych – Donalda Trumpa czy Joe Bidena. W grupie wiekowej do 35. roku życia aż 3 na 10 osób twierdzi, że weźmie jej zdanie pod uwagę.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy wokalistka ma okazję wpłynąć na wyniki głosowania. W przeszłości poparła Demokratę, Phila Bredsena, w wyborach do senatu. I choć trudno jednoznacznie stwierdzić, jak bardzo mu to pomogło, to niektóre media podają, że ponad 35 tysięcy nowych użytkowników pojawiło się na stronie z rejestracją do głosowania tuż po tym, jak Swift udostępniła link na swoich social mediach.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!