The Weeknd po raz pierwszy wrzuci „House of Balloons” na streaming w oryginalnej formie

Zobacz również:Nagrody MTV VMA rozdane! W tym roku większość statuetek trafiła do kobiet
The Weeknd
fot. Joseph Okpako/WireImage

Premiera debiutanckiego mixtape'u The Weeknd miała miejsce 21 marca 2011 roku. W ramach celebracji okrągłej rocznicy tego wydarzenia Abel przygotowuje okolicznościową reedycję. Zarówno w wariancie fizycznym, jak i cyfrowym.

Kanadyjski artysta stał się pierwszoplanową gwiazdą światowego popu, autorem blockbusterów i atrakcją Super Bowl Halftime Show, ale na długo zanim do tego doszło - cieszył się statusem natchnionego twórcy alternatywnego R&B. Wszystko za sprawą kultowej Trylogii, obejmującej House of Balloons, Thursday oraz Echoes of Silence.

Choć trudno w to uwierzyć, jej otwarcie nastąpiło dziesięć lat temu...

Dotąd tamten materiał był dostępny na platformach streamingowych w wersji zmiksowanej na nowo, zremasterowanej i pozbawionej części sampli, które pierwotnie zostały wykorzystane w połowie utworów. Już w piątek House of Balloons trafi na Spotify czy Tidal nienaruszone - z oryginalnym miksem i samplowanym m.in. Rock the Boat Aaliyah. Mixtape doczeka się także limitowanej reedycji na winylu. Start sprzedaży jutro.

Pojawi się więc okazja, żeby znowu poczuć się jak na początku ubiegłej dekady.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży bezapelacyjnie do samego końca; swojego lub jej. Co czwartek o 18:00 prowadzi także autorską audycję The Fall na antenie newonce.radio. Ma na koncie publikacje m.in. w Machinie, Dzienniku, K Magu, Exklusivie i na Onecie.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.