To, co teraz widzicie, to newonce 3.0! Jak poruszać się po naszym nowym uniwersum i co w nim znajdziecie?

1200x800_2.png

Jak nietrudno zauważyć - już po raz trzeci dostaliśmy ewolucyjnego kopa. Połączenie z newonce.radio w ramach jednego hubu moglibyśmy nazywać po prostu newer newonce, ale chodzi jednak o pełny upgrade i całkiem nową jakość. Wiecie, co z tym zrobić? Już tłumaczymy.

Nie warto rozmieniać się na drobne, więc - we współpracy z marką Samsung jako partnerem strategicznym i agencją EL Passion - stworzyliśmy, kurcze, movement. Od tego momentu wszystkie teksty wraz z podcastami, materiałami wideo oraz dostępem do radia na żywo i muzyczną bazą, stanowiącą naszą lajtową odpowiedź na serwisy typu Discogs - znajdziecie właśnie tutaj. Co jeszcze? Otrzymujecie najwyższy poziom kontroli nad zawartością, żeby uporządkować treści według własnych potrzeb. Nasza dewiza brzmi Interesuj się i robimy co się da, żeby wprowadzenie jej w życie było jak najbardziej komfortowe.

Pezet słusznie rapował, że pierwszy raz jest tylko raz w życiu, dlatego zapraszamy na premierowy cruising po nowej platformie. By żyło się lepiej. Wszystkim.

Feed

Krótka piłka - to główny nurt naszego contentu. Trafiają tu już nie tylko teksty redaktorów newonce.net, ale także podcasty i wideo - wygodne do sortowania przy skorzystaniu z opcji w nawigacji. I teraz najważniejsze - oddajemy feed indywidualnie w ręce każdego z użytkowników. Ostateczna selekcja publikacji zależy właśnie od was, ale o tym za chwilę.

On air

Bez zbędnej kombinatoryki - słuchacie u nas radia przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, non stop. Ponadto w zakładkach sprawdzicie od ręki, jakie kawałki znalazły się ostatnio na trackliście i zagłębiacie się w meandry ramówki. Szybko możecie przenieść się stąd także do profili autorów i archiwum podcastów.

On demand

Właśnie - kiedy piszemy te słowa, archiwum zawiera ponad dwa tysiące epizodów podcastów. To trzy tysiące godzin nagrań, co oznacza, że przy odpowiednim samozaparciu moglibyście słuchać nas przez blisko pół roku bez przerwy, a przecież ta liczba cały czas rośnie.

Nowa odsłona newonce'a umożliwia przy tym obserwowanie dziennikarzy i ich programów, jak również zapisywanie artykułów i audycji na później, ale ponownie - o tym zaraz.

Baza muzyczna

Projekt jest wciąż rozwijany, natomiast od razu znajdziecie tam potężny bank danych z podziałem na artystów i dyskografie. To 8 milionów rekordów... and keep growing. Kluczowa w tym też wasza rola. Rekomendacje redaktorów to jedno, ale stworzyliśmy przede wszystkim przestrzeń dedykowaną popkulturowemu fermentowi, nakręcanemu waszymi ocenami i komentarzami.

Mój newonce

Pełne doświadczenie newonce'a 3.0 jest na wyciągnięcie ręki po założeniu darmowego konta. Rejestrujecie się i selekcjonujecie zainteresowania w sekundę, by równie szybko stworzyć własny feed. Dzięki temu macie od nas to, czego oczekujecie. I to czarno na białym - stąd wybór dark mode/light mode.

Na tym nie koniec udogodnień, związanych z personalizacją. Po zalogowaniu dostępna jest opcja save for later, pozwalająca na powrót do treści, na które nie mieliście czasu w danej chwili. Wystarczy kliknąć w charakterystyczną fiszkę. No i to też jedyne miejsce, gdzie stalking nie jest widziany źle, a wręcz przeciwnie. Śledźcie autorów i autorki, żeby pozostawać na bieżąco z tym, co u nas robią. Mało? Pozostaje możliwość współtworzenia bazy muzycznej za pomocą ratingów i commentów.

Jest wysoko, ale chcemy być wyżej, więc nie ściągamy nogi z gazu - tylko dociskamy ją do podłogi, pracując nad wprowadzeniem kolejnych funkcjonalności. Jedną z nich na stówę będą powiadomienia o zbliżających się audycjach i nowych epizodach podcastów, a co do reszty - stay tuned.

Nie będzie raczej specjalnym zaskoczeniem, że całość spinamy nie tylko w formie desktopowej, ale także za pomocą aplikacji. Jeżeli byliście dotąd użytkownikami apki newonce.radio, czas na aktualizację. Jeżeli nie - nasz mobilny hub ściągniecie tutaj w App Store, a tu w Google Play.

To są właśnie te detale te niuanse! A poniżej krótka instrukcja obsługi:

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.