Twórca najszybciej rosnącego konta na TikToku jest tobą zawiedziony

Zobacz również:Niebezpieczny challenge na TikToku. Jego uczestnicy... przedawkowują lek na alergię
khaby lame.jpg
Twitter

W marcu zeszłego roku 20-letni Khaby Lame stracił pracę w jednej z włoskich fabryk. Powód? Pandemia i idące za nią cięcia. Zaledwie 12 miesięcy później został gwiazdą TikToka.

Kto ma TikToka, ten podczas przeczesywania zawartości apki na pewno natknął się na młodego, wyraźnie zażenowanego powszechną bezmyślnością chłopaka. Na ten moment Khaby Lame ma prawie 70 milionów obserwujących (i ponad 940 milionów polubień) na platformie, z czego aż 50 zdobył w ciągu nieco ponad miesiąca. To gigantyczny wzrost - zwłaszcza jak na tiktokera, który w swoich filmach... nie odzywa się ani słowem.

Kiedy szeregowy pracownik fabryki, wychowany w mieszkaniu komunalnym, niespodziewanie stracił pracę w przemysłowym mieście Chivasso na północy Włoch, zaczął spędzać całe dni, scrollując zakładkę Dla ciebie na TikToku. Tam algorytm aplikacji podrzucił mu sporo treści z kategorii lifehacki, o które nikt nie prosił. Zdecydowana większość filmów prezentowała niezrozumiałe próby zrobienia czegoś prostego w absurdalnie pokrętny sposób. W odmętach śmieciowego contentu Khaby Lame znalazł miejsce na swoją twórczość - szydzenie z najgłupszych trików w sieci. Tiktoker wykorzystał viralowe nagrania, które rzekomo mają na celu ułatwienie nam życia, przedstawiając, jak tę samą czynność można wykonać bez niepotrzebnych utrudnień. Krótkie filmiki instruktażowe kwituje wymownym gestem i wyrazem twarzy pełnym rozczarowania. To może być wlewanie mleka do kubka (a nie do Tesli), rozpracowywanie magicznych sztuczek czy obieranie owoców.

Dwudziestolatek, który zaczynał od filmów z włoskimi napisami, zrezygnował z ograniczania się jedynie do rodzimej widowni, stawiając na uniwersalny język ciała, a dokładniej minę, której nie trzeba tłumaczyć. Teraz ma miliony obserwatorów na swoich socialach i fanpage’ach, prowadzonych między innymi w języku angielskim, niemieckim, arabskim, portugalskim i hiszpańskim.

Nagły sukces tiktokera uwidocznił problemy z włoską biurokracją. Khabane Lame mieszka we Włoszech od 1. roku życia, ale formalnie nadal ma senegalski paszport, który utrudnia uzyskanie wizy, umożliwiającej wyjazd do Stanów Zjednoczonych. W jednym z wywiadów twórca przyznał, że to nie było dla niego problemem, dopóki nie zaczął dostawać zaproszeń do współpracy od amerykańskich influencerów, jak King Bach. I choć istnieją spore szanse na to, że Khabane wyprzedzi najpopularniejszą tiktokerkę na świecie, Charli D’Amelio, sam nie przywiązuje wagi do liczby polubień i nowych followersów. Przyznaje, że chce być kojarzony z humorystycznym contentem i być tiktokowym odpowiednikiem Willa Smitha czy Eddiego Murphy'ego. Pieniądze zarobione na platformie zbiera na zakup domu dla mamy. Miło!

Co najbardziej zaskakujące i pokrzepiające, to fakt, że wzrost popularności młodego twórcy jest całkowicie organiczny. Wbrew ogólnie przyjętym normom, z którymi kojarzy się to targowisko próżności, jakim jest TikTok, dwudziestolatek nie popisuje się luksusowym stylem życia i nie powtarza viralowych układów tanecznych. Ba, nie dość, że wygląda zupełnie zwyczajnie, to jeszcze drwi z marnotrawstwa i bezmyślnego powielania trendów - zwłaszcza tych najgłupszych. Tym sposobem młody twórca, nagrywający filmy w pokoju, który dzieli ze swoim starszym bratem, stał się najpopularniejszym tiktokerem we Włoszech. Wyprzedzając tym samym dotychczasowego włoskiego rekordzistę, Gianlucę Vacchi - 50-letniego milionera, publikującego filmy z prywatnych samolotów, sportowych samochodów i jachtów. Started from the bottom, now we're here.

Podziel się lub zapisz
Jedyna dziewczyna w redakcji newonce.net i najmłodszy członek niuansowej ekipy. Pisze o modzie i serialach, ale nie stroni też od zagranicznego rapu.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.