„We the Wave”! Startuje druga edycja zawodów w cold water surfingu

Cold_waves_byPorsche_2024KV-2.jpg
Cold waves by Porsche

Już jutro rusza druga edycja zawodów w cold water surfingu. We Władysławowie zamelduje się 40 zawodników, kibice oraz… ekipa newonce.

Sponsorem artykułu jest Porsche

Bałtyk to jedno z najzimniejszych miejsc do surfowania, ale zawodnicy, którzy już w czwartek wystartują w drugiej edycji Cold waves by Porsche, za bardzo się tym nie przejmują. Nie przeraża ich nawet to, że woda będzie miała 1-2 stopni Celsjusza... Ciągnie mnie do czegoś, co jest trudne, co jest wyzwaniem – mówi Ola, bohaterka filmu promującego tegoroczną edycję. Na co dzień zajmuje się działalnością artystyczną, sporty wodne to dla niej dopełnienie sztuki i życia, moment zjednoczenia z naturą, trening ciała i umysłu.

Tak jak w zeszłym roku, surferzy spotkają się w topowym spocie w Polsce, położonym u nasady Półwyspu Helskiego. To właśnie tam fale łamią się na wschód od latarni morskiej, tworząc idealne warunki do rywalizacji. Ta odbędzie się pod hasłem We the Wave, wprost nawiązującej do surferskiej społeczności i łączącej ją pasji. Nie lubię tego nazywać ucieczką, nie próbuję od niczego uciec. To poczucie przynależności, może być też uzależnieniem – mówi Tomek, który oprócz tego, że jest licencjonowanym instruktorem i zawodnikiem, również sam konstruuje deski.

W zawodach weźmie udział około 40 osób z całej Europy, będą rywalizować w dwóch kategoriach: Men Open i Women Open. Ich wyczyny oceniać będą certyfikowani sędziowie z International Surfing Association. Pomysłodawcą i organizatorem całej imprezy jest marka Porsche.

Surfing w klasycznym, letnim wydaniu jest jednym z najpopularniejszych sportów wodnych. Natomiast cold water surfing pozostawał do tej pory niszą, o której istnieniu wiedziało niewiele osób. Tym bardziej cieszymy się, że po zeszłorocznej edycji Cold waves by Porsche mamy możliwość zorganizowania zawodów po raz drugi, a tym samym szerzenia wiedzy na temat zimowej odsłony surfingu – mówi Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce. Ponownie zapraszamy na plażę we Władysławowie wszystkich fanów sportów wodnych i kibiców. Jesteśmy pewni, że w tym roku zawody będą jeszcze bardziej emocjonujące – dodaje.

Rywalizacja startuje już o 9, wstęp jest całkowicie wolny. W strefie Cold waves by Porsche na plaży we Władysławowie spotkacie nas, ekipię newonce! Więcej informacji na temat całego eventu złapiecie na stronie Cold waves by Porsche.

Tak było ostatnio, teraz szykuje się jeszcze mocniej:

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.