Kolejny sezon Rozmów: Wojewódzki & Kędzierski za nami. Robimy przerwę na oddech w tej niezapomnianej podróży napędzanej przez Porsche i przypominamy najlepsze wywiady przeprowadzone przez Kubę i Piotrka.
Kędzior i Kuba. Przyjaciele od lat. A także prowadzący newonce'owych rozmów. Od dłuższego czasu, co poniedziałek goszczą u siebie znamienite postaci związane z polską kulturą i życiem publicznym. Niemal w każdym odcinku był czas na wygłupy, ale podstawą są zawsze merytoryczne wymiany zdań i zmagania z określonymi tezami. Przesłuchanie wszystkich odcinków ciurkiem to zadanie na dobry tydzień bez momentu na zmrużenie oczu. Dlatego postanowiliśmy się podzielić selekcją, naszym zdaniem, najciekawszych odcinków Rozmów: Wojewódzki & Kędzierski zasilanych przez Porsche. Kto wszedł w skuteczną polemikę z własnym wizerunkiem? Który wywiad można uznać za najbardziej emocjonalny? I kto powinien gościć w audycji przez cały sezon? Odpowiedzi poniżej:
Maryla Rodowicz
Czy to jedyna polska artystka, która faktycznie zasłużyła na miano królowej? Po odsłuchu tej rozmowy odpowiedź powinna być oczywista. Liczba niesamowitych historii, które ma do opowiedzenia posiadaczka jednych z lepszych kont na polskim Instagramie, zasłużyłaby na osobny sezon rozmów. Zajawimy tylko, że w jednej z nich osobiście pojawia się Fidel Castro.
Jakub Żulczyk
Wiemy kogo i w jaki sposób nazwał. Ale jak określiłby sam siebie? Jakub Żulczyk wpadł do Kuby i Kędziora, by porozmawiać o Informacji zwrotnej, ale to rozmowa, w której literatura jest wyjściem do najróżniejszych wątków. Pisarz rozlicza się tu z mitami z książkowych stronic oraz szczerze rozmawia o używkach i ich przedstawieniu w kulturze. Więc ostrzegamy: to wywiad mocny i potrzebny.
Dariusz Rosiak
To rozmowa o tym, co warto wiedzieć i skąd się tego dowiedzieć. Żyjemy bowiem w świecie, w którym informacje są jednym z najważniejszych towarów. Obecnie Raporty o stanie świata Dariusza Rosiaka są poświęcone wiadomym, smutnym wydarzeniom. W Rozmowach w styczniu 2021 roku jeden z najpopularniejszych i najbardziej poważanych polskich podcasterów próbował się zmierzyć z własnym fenomenem i przyjrzeć się swojej pracy z lotu ptaka.
Maja Ostaszewska
Niewinne pytanie o powody odrzucenia roli w Botoksie Patryka Vegi sprawiło, że Maja Ostaszewska zaczęła tłumaczyć swoją wizję funkcji sztuki filmowej. I tak właśnie toczyła się ta rozmowa – od tematów małych i niepozornych do tych najważniejszych dla całego społeczeństwa.
Liroy
Nazywano go najróżniejszymi epitetami. Sam siebie ochrzcił Liroyem, został niekwestionowanym pionierem mainstreamowego rapu w Polsce i z impetem wszedł do świata polityki. Ile osób, tyle zdań na temat działalności Piotra Liroya-Marca. Sprawiedliwość dziejowa wymaga jednak, by posłuchać jego spojrzenia na świat hip-hopu i krajową scenę polityczną. A ma na te tematy do powiedzenia bardzo dużo.
Tomasz Smokowski
Zanim wpadł na pogawędkę z Kubą i Piotrem analizował – niczym Jacek Gmoch w przerwie meczu – każdy odcinek Rozmów. Teraz współprowadzi w newonce.radio audycję Dragon Fall. W tym odcinku opowiedział jednak o temacie prywatnym, ale równocześnie niezwykle ważnym – życiu z depresją i egzystencjalnym smutku. Ale spokojnie, jest też bardzo dużo o piłce nożnej.
Artykuł powstał we współpracy z marką Porsche
Komentarze 0