Carhartt WIP łączy siły z legendarnymi wytwórniami! Kolekcja Relevant Parties Vol.1 to instant classic

Zobacz również:Trochę ciepła, trochę... apokalipsy - tak wygląda jesienna kolekcja Carhartt WIP dla kobiet
Carhartt cover.jpg

Carhartt WIP to nie marka. Carhartt WIP to arka. Zwłaszcza, jeśli wjeżdża w zestawie z Jazzy Sport, Ninja Tune, Stones Throw, Public Possession, DFA Records i Ghostly International, a o to właśnie chodzi w capsule collection, która doczekała się światowej premiery.

Carhartt WIP od trzech dekad jest nieodłącznym elementem wielkomiejskiej ikonografii. Teraz - zgodnie z zasadą great minds think alike - nawiązuje współpracę z labelami, które mają niebagataleny wpływ na to, jak wygląda (a raczej - brzmi) urban culture w najlepszym niezależnym wydaniu.

Wszystko zaczęło się od cyklu podcastów Relevant Parties pod kuratelą dziennikarki Chal Ravens, stanowiącego rodzaj listu miłosnego czy hołdu dla kultowych oficyn, które są szczególnie bliskie brandowi z Michigan. A mowa tutaj o największych tuzach tej gry. Nowojorskie DFA dało światu dance-punk i LCD Soundsystem. Ghostly International od końca lat dziewięćdziesiątych imponuje katalogiem, który pomieścić może zarówno Matthew Deara, jak i naszego Jacaszka. Jazzy Sport to pionierzy japońskiego hip hopu prosto z Shibuyi, którzy z biegiem lat porwali się również na zagraniczne acty typu DJ Spinna. Public Possession to z kolei Monachium - chociaż estetycznie także Półwysep Apeniński i Baleary. Londyńskiego Ninja Tune akurat w Polsce nikomu nie trzeba przedstawiać, bo to przyczółek - uwaga, znowu polski akcent - duetu Skalpel. No i jeszcze Stones Throw - wymieńmy na jednym wdechu: Madvillain, J Dilla, Madlib, Dam-Funk, Knxwledge...

Po celebracji fonicznej przychodzi teraz czas na odsłonę wizualną, czyli limitowane t-shirty, hoodies i sweatshirty - przygotowane do spóły z poszczególnymi ekipami. Nie brakuje wśród niech itemów, na które część redakcji już ostrzy sobie zęby.

Kooperacja Carhartt WIP X RELEVANT PARTIES VOL. 1 będzie dostępna w wybranych sklepach: KXM Store, MAT Shop, Roots On The Roof, Selectshop, Sneaker Studio, Street Supply, Supersklep, Urban City. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

Carhartt 1.jpeg

Carhartt 2.jpeg

Carhartt 3.jpeg

Carhartt 4.jpeg

Carhartt 5.jpeg

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.