Co łączy generację Z i Cat Footwear? Więcej, niż może się wam wydawać

Zobacz również:Generacja Z i Cat Footwear mają wiele wspólnego. Więcej, niż może się wam wydawać
CAT
fot. Kasia Mikołowicz

Zaraz, zaraz, co wspólnego mają maszyny ciężkie wykorzystywane na placach budowy ze sneakersami i młodym pokoleniem?

Już spieszymy z wyjaśnieniami. Marka Cat odpowiedzialna jest za produkcję owych maszyn, jak i solidnego obuwia z charakterystycznym, żółto-czarnym logotypem. W ramach najnowszej kampanii Engineered For Originality, Cat Footwear zaprosiło do współpracy reprezentantów generacji Z, do których kieruje swoją najnowszą linię Re-Powered. Po sukcesie serii w 2020, w tym roku została ona wzbogacona o dwa nowe modele: Raider Lace i Progressor Buckle, które złapiecie tutaj.

Nie tylko zmiana spojrzenia i nadanie swoim produktom autentyczności, sprawia, że marka Cat Footwear idzie z duchem czasu, ale również aktywne zaangażowanie influencerów, współpraca z niezależną marką 2005 oraz zdjęcia od jednej z najciekawszych i wyróżniających się fotografek pokolenia. W ramach kolekcji Engineered For Originality 2005 x Cat Footwear została wypuszczona seria odzieży - w tym m.in. bluza, koszulka i czapka - inspirowana obuwiem Re-Powered. Przyciągające uwagę printy i futurystyczny sznyt to największe atuty tej limitowanej kolekcji. Za sterami 2005 stoi 20-letni Mikołaj Barczewski, który rozwijał swój biznes już w nastoletnim wieku, a nazwa firmy nawiązuje właśnie do okresu, w którym się wychowywał i z którego czerpie inspiracje. Czym kieruje się w działaniach? Nie chcę mówić za cały nasz zespół, ale dla mnie przede wszystkim indywidualizm. Działam konsekwentnie, po swojemu, na własnych zasadach. Mamy więcej planów, niż marzeń. Kolejne współprace z artystami i markami, rozwój na innych polach, takich jak muzyka, sztuka. Poszerzenie asortymentu. Otworzenie się na świat. To wszystko przed nami. Think Global. - zapewnia Barczewski.

Cat Footwear
fot. Kasia Mikołowicz/DSCLL

Cat Footwear
fot. Kasia Mikołowicz/DSCLL

Wspominaliśmy o oryginalnych fotach? Wykonała je Kasia Mikołowicz aka DSCLL, która ma na swoim koncie zdjęcia dla Taco Hemingwaya, schaftera czy Jana-rapowanie, a ostatnio wykonała sesję do nadchodzącego albumu rapowej supergrupy OIO. Analogowość, świetny dobór kolorów i oko do wyjątkowych kadrów to jej znaki rozpoznawcze. Dla mnie chodzi o to, żeby robić coś nie podążając za panującymi trendami, żeby robić coś totalnie po swojemu. Nie ograniczać się i dać się ponieść swojej kreatywności. Jedną z ważniejszych rzeczy dla mnie jest mieć swoją niepowtarzalną stylówkę w tym, co tworzę! - dodaje DSCLL.

Zresztą hip-hop pojawia się w tej kampanii nie tylko przy okazji fotografii, ale również przy działaniach influencerskich. Jeden z ciekawszych młodych wokalistów, Gverilla, również bierze udział w promocji Cat Footwear. Artysta zrealizował we współpracy z marką dedykowany utwór GPS. Czym jest dla niego hasło Engineered for Originality? Przemyślany styl, zaprojektowany po to, aby podkreślić swoją unikalność, który pozwala odnaleźć się w przestrzeni miejskiej oraz w terenie. Wyjątkowy pomysł na siebie składający się z najlepszych elementów, ale także umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach - dodaje.

Cat Footwear
fot. Kasia Mikołowicz/DSCLL

Raper, który wydał w ubiegłym roku debiutancki album Hologram, przygotował muzyczną interpretację hasła kampanii, czyli numer GPS, do którego zostanie zrealizowany wyjątkowy teledysk. I to z udziałem fanów i fanek Gverilli, którzy dzięki konkursowi na TikToku będą mogli pojawić się w jego nadchodzącym klipie i wygrać parę butów Cat Footwear Re-Powered. Brzmi jak plan!

A o całej kampanii, kreatywności generacji Z i zaangażowaniu artystów w Cat Footwear Engineered for Originality mogliście posłuchać w piątek, 2 kwietnia, na antenie newonce.radio, w Drugim Śniadaniu, które poprowadziła Sworo, a w roli gościa pojawił się Mikołaj Barczewski z 2005.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.