Converse motywuje młodych ludzi do kreatywnego działania w ramach społeczności All Stars

Zobacz również:Converse patrzy w przyszłość - firma stworzyła buta zrobionego prawie w połowie z materiałów z recyklingu
conversegl.jpg

Milion dolarów na artystyczne granty, warsztaty z Virgilem Ablohem i możliwość zrealizowania swoich pomysłów z pomocą marki? To wszystko będzie możliwe!

Macie już dość słuchania tej samej muzyki od tych samych wykonawców? Kultura zaczyna przypominać relikt przeszłości, a brak powiewu świeżości zaczyna doskwierać coraz bardziej? Totalnie was rozumiemy, zresztą podobnie jak marka Converse, która właśnie odpaliła projekt All Stars.

Nazwa projektu nieprzypadkowo nawiązuje do legendarnych butów Converse All Star. To buty, które niejednokrotnie pojawiały się na nogach protestujących, walczących o lepsze jutro ludzi. Dziś, gdy Converse na nowo definiuje swoje produkty i wraca do korzeni, na przykład poprzez koszykówkę czy jazdę na desce, marka będzie odgrywać jeszcze większą rolę w społecznościach, które otaczają nas od zawsze.

Globalna społeczność Converse to do tej pory ponad 3000 tysiące osób z całego świata – od Los Angeles, przez Warszawę, po Limę. Converse All Stars to społeczność wschodzących liderów, którzy prowokują pozytywne zmiany w sporcie i kulturze. Teraz po raz pierwszy Converse otwiera tę społeczność dla publiczności: do listopada 2020 roku zaprosi 250 kreatywnych osób do przyłączenia się do Converse All Stars. No dobrze, ale o co w tym wszystkim chodzi?

Converse przeznaczy okrągły milion dolarów na program Converse All Star Captains, dzięki której dwunastu członków All Stars będzie w stanie realizować się na artystycznych polach, wspierając przy tym lokalne społeczności. Zrównoważony rozwój, otwartość, różnorodność i rozwój młodzieży to najważniejsze aspekty działalności dla marki Converse.

Już w październiku 2020 r. All Stars będą mieli okazję przedstawić w kreatywnej sieci Converse swoje pomysły game-changerów, które mogą zmienić świat. Począwszy od 2021 roku co roku wybierana będzie dwunastka Kapitanów, którzy realizować będą swoje pomysły dzięki funduszom otrzymywanym przez cały rok od Converse. Brzmi spoko? Do tej pory All Stars mieli też okazję uczestniczyć w All Stars Series z udziałem Virgila Abloha, Issy Rae czy Jeffersona Hacka

Pierwszym efektem działania projektu All Stars jest film stworzony prze Ify White-Thrope pod okiem Issy Rae w reżyserii Leo Aguirre’a. A jeśli spodoba wam się w nim także muzyka, to w ogóle nie będziemy zdziwieni. W końcu James i Philip Mathew stworzyli ją pod okiem… Tylera, The Creatora.

Converse All Stars to projekt, który swoje źródło ma w Converse X, z którym swego czasu mieliśmy sporo wspólnego. Był to projekt dla ludzi, którzy mają własny, oryginalny styl, jarają się modą, sztuką i muzyką, nie dają się zjeść mainstreamowi, ale zamiast tego inspirują innych w tym, co robią i jak się ubierają. Sesja zdjęciowa w ramach projektu była zawarta w newonce.paper, który cały czas możecie kupić w tym miejscu.

Tekst powstał we współpracy z marką Converse.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.