Czy to koniec Daft Punk? Duet opublikował niepokojący film

Zobacz również:Przewodnik po albumach Daft Punk. Od którego najlepiej zacząć?
59th GRAMMY Awards -  Show
Getty Images

Takie portale, jak Variety czy Pitchfork już ogłosiły rozłam w składzie, ale my nie pisalibyśmy jeszcze czarnych scenariuszy.

Daft Punk opublikował 8-minutowe wideo z podpisem Epilogue, które jest fragmentem ich filmu Electroma z 2006 roku. W tle rozstania na pustyni słychać numer Touch, pochodzący z albumu Random Access Memories, który okazał się przełomową płytą w ich karierze.

Pitchfork dotarł już do wieloletniej współpracowniczki duetu, Kathryn Frazier, która potwierdziła wiadomość o zakończeniu współpracy, choć nie podała, co było jego powodem.

Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo założyli Daft Punk w 1993 roku. Ich debiutancki album, Homework okazał się punktem zwrotnym w muzyce tanecznej. Wraz z premierą Discovery, duet zaczął występować w strojach robotów, które stały się nieodłącznym elementem zespołu.

Warto wspomnieć, że 26 lutego krążek Discovery będzie obchodził 20. rocznicę premiery. Dlatego też film nie musi wskazywać na muzyczną emeryturę francuskiego składu, a może wiązać się z jakąś akcją promocyjną, której szczegóły poznamy w ciągu najbliższych dni. Może tak być, prawda????

Daft Punk

Daft Punk

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.