Disney robi pierwszy polski serial! Znamy szczegóły i obsadę „Breslau”

Wroclaw Breslau
fotopolska.eu/wroclaw.pl

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszej polskiej produkcji Disney+. Breslau będzie ośmioodcinkowym serialem kryminalnym, rozgrywającym się w 1936 roku. Za kamerą stanie Leszek Dawid (Jesteś Bogiem). W rolach głównych: Tomasz Schuchardt, Agata Kulesza i Sandra Drzymalska.

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. To słowa Magdaleny Cieślak – Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej. Produkcja ma liczyć osiem odcinków; akcja przeniesie nas do przedwojennego Wrocławia (wtedy tytułowego Breslau).

Co wiadomo o fabule? Komisarz Franz Podolsky musi jak najszybciej rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa, ponieważ wielkimi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie 1936 roku...

Za reżyserię odpowiedzialny jest Leszek Dawid, który wcześniej zrealizował takie filmy, jak Jesteś Bogiem i Ki. Scenariusz stworzyli Magdalena Żakowska (Archiwista) i Bartosz Janiszewski (Wataha). Produkcją zajęło się studio ATM Grupa, które ma na koncie choćby W głębi lasu czy Watahę. Znana jest przy tym już część obsady. Z potwierdzonych informacji wynika, że w Breslau wystąpią: Tomasz Schuchardt (Jesteś Bogiem, Wielka Woda, Chrzest), Agata Kulesza (Ida, Róża, Zimna Wojna) i Sandra Drzymalska (IO, Filip, Biała Odwaga).

Bez wątpienia mamy do czynienia z wydarzeniem. Na zapowiedź zwrócono zresztą uwagę za granicą. O Breslau napisał m.in. Deadline. Swoją drogą – ewidentnie nadszedł dobry czas dla rodzimego serialu. Netflix zapowiedział przecież, że na platformie pojawi się aż dziewięć naszych projektów (np. Bokser czy kryminały: Kolory zła, Czerwień i Napad). Max nie zamierza pozostać w tyle i dowiezie szpiegowski Przesmyk czy serial o polskiej branży erotycznej w latach osiemdziesiątych o dziewięćdziesiątych. SkyShowtime planuje z kolei Ślebodę z Maciejem Musiałem i Marią Dębską w rolach głównych.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Komentarze 0