Gościnki Sokoła, Żulczyk, Abloh i ekipa newonce.radio – zebraliśmy dla was ciekawe playlisty na Spotify

Zobacz również:Poznajcie ludzi, którzy założyli Instagram, Tinder, Netflixa i inne sieciowe potęgi
sokol.jpg

Czego podczas kwarantanny słucha jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, a czego ziomale z newonce.radio? Sprawdzamy!

W doskonałym dla muzyków świecie słuchanie muzyki powinno wyglądać tak, że sprawdzamy albumy od deski do deski. Dlaczego? Bo wtedy pozwalamy zarobić wykonawcom najwięcej pieniędzy. Nie ma co się jednak czarować, bo playlisty i składanki to coś, czego wszyscy potrzebujemy.

Jeśli macie już dość słuchania po raz n-ty tego samego krążka, tej samej playlisty i szukacie zupełnie nowych doznań muzycznych, to drugą rzeczą (zaraz po włączeniu newonce.radio), którą powinniście zrobić, jest wyszukanie ciekawych playlist w serwisach streamingowych. To nie tylko sposób na odkrycie nowych wykonawców, ale też na to, by podpatrzyć, czego słuchają inni. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka z nich.

Zaczynamy od gratki dla fanów Sokoła. Swoim solowym debiutem podzielił się dopiero w 2019 roku, ale poprzedził go zbieranymi przez lata gościnkami. Jeśli kiedyś zachce Wam się zagłębić w kawałki, w których jestem gościnnie u innych raperów, nagrane na jakieś składanki, albumy producenckie, generalnie wszystkie w ktorych się pojawiam, ale nie są z moich płyt, to mam tu dość solidny spis – napisał Wojtek 12 kwietnia na swoim facebooku i udostępnił link do strony, na której ten spis widnieje. Stamtąd już było bardzo niedaleko do pojawienia się playlisty z tymi kawałkami na Spotify. Ponad sto kawałków i 8 godzin gościnek Sokoła brzmi dostatecznie ciekawie.

A czego słucha autor Instytutu, Ślepnąc od świateł czy Wzgórza psów, czyli jednych z najbardziej poczytnych polskich książek ostatnich lat? Jakub Żulczyk zawsze podkreśla, że jest wielkim fanem muzyki i nie tak dawno temu udostępbuł 10,5-godzinną playlistę zatytułowaną epidemiczna playlista Jakuba Żulczyka. Co w środku? Praktycznie wszystko – od The Smiths przez Lecha Janerkę po Wu-Tang Clan.

A co z zagranicznych propozycji? Przy końcu marca swoją playlistą skrojoną pod kwarantannę podzielił się choćby Virgil Abloh, który oprócz bycia projektantem jest też DJ-em, a do tej pory swoje skillsy prezentował na wielu festiwalach muzycznych. Składanki szefa Off-White możecie posłuchać poniżej - spory przekrój gatunkowy!

Wielkanocny weekend w newonce.radio minął pod znakiem godzinnych playlist granych na naszej antenie, a stworzonych przez radiową ekipę. PLaylisty, bo tak powinniśmy stylizować nazwę tej serii, to zestawy tylko i wyłącznie polskich numerów, a polegaliśmy na guście naszych radiowców. Dlatego powstały naprawdę jakościowe i przekrojowe playki, których moglibyśmy słuchać na pętli przez najbliższy miesiąc. Gdzie ich szukać? Na naszym oficjalnym koncie newonce na Spotify, które znajdziecie pod tym linkiem.

A przy okazji możecie zostawić też polubienia pod innymi playlistami z naszego kanału, bo znajdziecie tam też choćby aktualny stan Listy Przebojów newonce.radio czy nasz specjalnie przygotowany zestaw piosenek na home office. Słowem – jest czego słuchać!

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.