Guess who's back? Skepta zakłada własną wytwórnię i agencję kreatywną

Zobacz również:Kiedy fajni ludzie spotykają się z fajnymi ludźmi, czyli 13 wspólnych zdjęć sław
Celebrities Attend 'Apple Music Live with WizKid' Performance At The Roundhouse
fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images

W marcu 2021 roku Skepta ogłosił, że kończy karierę muzyczną. Jak się teeraz okazuje, zamierza odkrywać jeszcze nieoszlifowane diamenty branży muzycznej.

Raper ogłosił plany założenia wytwórni płytowej pod parasolem jego nowo otwartej agencji kreatywnej, Big Smoke Corporation. Label ma być częścią szerszych działań korporacji, aby wychować i inwestować w nowe pokolenie młodych talentów twórczych i kadry kierowniczej z wielu dziedzin. Firma będzie również świadczyć usługi doradztwa kreatywnego dla mediów i marek, a jej dział talentów obejmie muzykę, film i kulturę.

W trakcie mojej kariery widziałem, jak wiele marek i korporacji korzysta z kapitału kulturowego przemysłu muzycznego i kreatywnego bez odpowiedniego wspierania artystów lub osób pracujących w tych branżach. To wyjątkowa okazja dla marek i korporacji, aby wspólnie wykorzystać wpływ branży i kultury, jednocześnie zapewniając, że autentycznie i odpowiednio wspierają twórców i artystów napisał w oświadczeniu.

Poprzez swoją agencję talentów Big Smoke Corporation, wytwórnia ma skoncentrować się na podpisaniu kontraktów z nowymi talentami, które reprezentują i bronią etosu Big Smoke Corporation, przełamują schematy i robią rzeczy inaczej.

Co więcej, grime’owy artysta został ogłoszony jako globalny ambasador marki PUMA, a sportowy brand podjął współpracę z jego agencją kreatywną. Rozpoczęcie wspólnych działań połączono z premierą nowej sylwetki modelu PUMA RS-X. Drugim partnerem Big Smoke Corporation została brytyjska sieć telewizyjna Channel 4.

A to nie jedyne kreatywne przedsięwzięcie Skepty – na początku września sprzedał swój pierwszy obraz w domu aukcyjnym Sotheby’s. Praca zatytułowana Mama Goes to Market została sprzedany za 81 900 funtów.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Reprezentantka generacji Z, w newonce.media od 2019 roku. Prowadząca autorską audycję muzyczną KARI ON, współprowadząca pasmo BOLESNE PORANKI, ownerka TikToka, social media managerka albo najgólniej: twórczyni contentu.
Komentarze 0