Jeśli słuchacie podcastów dr Asi Wojsiat – ten film jest dla was

Jak ruchem

Dokument Jak ruchem zmieniać umysł opowiada o tym, co… sugeruje tytuł. Konkretnie – o ruchu, który ma więcej właściwości dobroczynnych dla naszego samopoczucia, niż może się wydawać.

Wśród bohaterów – m.in. Maciej Stuhr i Cezary Pazura. Wśród pojawiających się na ekranie ekspertów – Joanna Wojsiat (Podgórska), Marta Niedźwiecka czy Andrzej Silczuk. I wszyscy opowiedzą o tym, jak ruch wpływa na nasze umysły. Podpowiadamy: wpływa dobrze.

Film Jak ruchem zmieniać umysł to właściwie nie do końca film, a projekt kilkudziesięciu osób, z których każda, nieodpłatnie, postanowiła podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Efektem jest dokument, pokazujący coś, o czym mówi się od zawsze, ale mało komu chciało wgryźć się w temat szczegółowo. Ruszanie się wpływa na nasz dobrostan? No tak. Ale jak i na co konkretnie – tu już warto wejść w szczegóły, bo aktywność fizyczna może służyć jako potężne narzędzie do głębszej introspekcji i znaczącej poprawy naszego stanu psychicznego, pomagając zmniejszyć stres oraz kształtować pozytywne podejście do siebie.

A już w ogóle dobrze, jeśli można wzorować się przy tym na historiach innych ludzi, którzy na własnej skórze przekonali się, że aktywność fizyczna polepszyła ich umysł. I że warto eksplorować go, korzystają z mocy ciała. Dlatego warto poznać historie filmowych bohaterów i dowiedzieć się od ekspertów, o co chodzi z tym ruchem i umysłem. Bo tak naprawdę dróg do polepszenia działania własnego mózgu jest wiele. Zresztą jeśli słuchacie podcastów dr Asi Wojsiat, to pewnie o tym wiecie. Dlatego ten film będzie świetnym dopełnieniem.

Za pomysł i produkcję odpowiada Fundacja Veritas, a reżyserką merytoryczną, współtwórczynią, ekspertką i prowadzącą jest Asia Wojsiat. W filmie Jak ruchem zmieniać umysł usłyszycie też muzykę Piotra Matuszewskiego i Jakuba Pietrasa oraz głos… Fisza. Obraz będzie miał swoją premierę 16 maja 2024 roku na kanale youtube Fundacji Veritas. Dodatkowo odbędą się dwie premiery: 13 maja 2024 roku we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty oraz 15 maja 2024 roku w Warszawie w Kinie Wisła. Premiery w kinach to przestrzeń, gdzie twórcy, bohaterowie, eksperci i pasjonaci spotkają się, by wspólnie celebrować efekt miesięcy intensywnej pracy. Część miejsc w kinach zostanie przeznaczona dla widzów. Poza projekcją Jak ruchem zmieniać umysł, zaplanowano panel dyskusyjny pt. Aktywność fizyczna jako fundament w utrzymaniu zdrowia psychicznego i dobrostanu organizmu, w którym wezmą udział eksperci występujący w filmie, jak i przyjaciele twórców. To idealna okazja do pogłębienia i dyskusji na temat poruszanych w filmie zagadnień. Dlatego ruszcie się i idźcie do kina.

newonce jest patronem medialnym filmu

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.