Kto z polskiego rapu najmocniej działa na TikToku?

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
internaziomale.jpg
fot. @postrenaissance_

Jakiś czas temu pisaliśmy o zagranicznych raperach, którzy wybili się dzięki platformie i wyjątkowo irytujących - często rapowych - kawałków z aplikacji. Teraz pochylamy się nad tym, co dzieje się na polskim TikToku.

Najpopularniejsi polscy twórcy na platformie to m.in. Maria Jeleniewska z ponad 12 milionami obserwatorów, Marlena Sojka - 8,5 mln, Kinga Sawczuk (znana jako Kompleksiara) - 5 milionów i Filip Zabielski - 4,5 mln. A jak wygląda to na rapowym podwórku? Kto cieszy się największą popularnością i robi tam najciekawsze rzeczy?

CatchUp (@sznaliturbulencja)

Choć nie ma najwięcej obserwatorów z rapowego środowiska, CatchUp jest znany ze swojej aktywności na platformie. To tam zaczął publikować humorystyczne filmy i tutoriale - jak chociażby makłowiczowy trap (never forget), jeszcze zanim został nominowany do #Hot16Challenge2 i zaczął swoją muzyczną karierę. Tiktokowe zasięgi wróciły do niego z podwójną siłą, kiedy CatchUp wypuścił singiel Danse Macabre, a inni twórcy zaczęli nagrywać krótkie filmiki z wykorzystaniem fragmentów utworu.

Wiadomo już, że w preorderze jego nadchodzącej płyty znajdzie się dodatkowe CD Wolne Żarty alter ego CatchUpa, Toma Schklancka, a na nim jego nagrania z TikToka.

Dziarma (@dziarmadziarma)

Spora dawka śmiesznego contentu i zakulisowe nagrania z planów teledysków? Dziarma dzieli się filmikami, na których tańczy, śpiewa albo opowiada śmieszne historie - skierowane przede wszystkim do dziewczyn. Jej największą siłą jest niezwykła naturalność, pewność siebie i dystans, dzięki czemu ma prawie 180 000 obserwujących na platformie. I to nie tylko kobiet.

Smolasty (@smolastyofficial)

Filmy z treningów, konkursy dla fanów, challenge’e z kolegami ze sceny, trochę tańczenia - to już content Smolastego. Jest niezwykle aktywny na TikToku, a pierwsze posty dodawał już na początku 2019 roku, kiedy stosunkowo niewiele użytkowników miała konta w aplikacji. Na ten moment jest jednym z najpopularniejszych polskich artystów na platformie, z ponad 280k obserwujących i aż 5 milionami polubień.

Internaziomale (@internaziomale420)

Nie zapominajmy o Internaziomalach, czyli wspólnym koncie Żabsona, Young Leosi, Janusza Walczuka, god.wifi, Lili Janowskiej oraz Alexa Kwiatkowskiego i Piotrka Kaczmarka, czyli autorów układów tanecznych do klipów Żaby i Sary. Dlatego zdecydowana większość filmów, które pojawiają się na ich TikToku to viralowe tańce, ale też fragmenty z nagrań w studiu i wspólne wyjazdy. Tak robi się promocję w 2021.

OIO (@oio.wav)

Supergrupa weszła na TikToka jak moonwalk. Otsochodzi, Young Igi i OKI stawiają na nagrania promujące ich wspólny materiał. Raperzy na początku zajawiali nadchodzącą płytę, a teraz - już po premierze - wrzucają luźne filmy z wykorzystaniem fragmentów utworów lub odtwarzają viralowy już układ do Worków w tłum. Zarówno na albumie, jak i platformie, bawiąc się rapową formą i dzieląc się swoją twórczością bez zbędnej napinki. Efekt? Ponad milion polubień w niecałe dwa miesiące.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Reprezentantka generacji Z, w newonce.media od 2019 roku. Prowadząca autorską audycję muzyczną KARI ON, współprowadząca pasmo BOLESNE PORANKI, ownerka TikToka, social media managerka albo najgólniej: twórczyni contentu.