Mamy nowe ogłoszenie festiwalu Tauron Nowa Muzyka! Headlinerem autorzy kawałka z filmu Trainspotting

Zobacz również:nghtlou: autentyczność przeżywania emocji (WIDEO)
underworldgl.png

Do startu wydarzenia zostało trochę ponad pół roku, ale organizatorzy już teraz zaserwowali nam mocne ogłoszenia line-upowe.

Dla prawdziwych festiwalowiczów zima to nic innego, jak tylko okres buforowy między ulubionymi eventami. Szczęśliwie jest on osładzany płynącymi zewsząd kolejnymi nazwiskami i ksywami muzyków, którzy już niebawem odwiedzą nasz kraj. Dziś dowiedzieliśmy się, kto wystąpi na scenach festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach i musimy wam powiedzieć: jest naprawdę dobrze.

Headlinerem uczyniono zespół, który w mainstreamie lat 90. zaznaczył swoją obecność chociażby kawałkiem Born Slippy (Nuxx). Mowa oczywiście o Underworld, grupie znanej m.in. ze ścieżki dźwiękowej do ponadczasowego Trainspotting. Brytyjczycy zagrają na głównej scenie już 12 czerwca.

Tego samego dnia odbędzie się koncert Anny Calvi, gwiazdy porównywanej czasem do PJ Harvey. Brytyjska wokalistka pojawi się w Katowicach ze swoim niezwykle klimatycznym, mrocznym i romantycznym pop, co stanowi więcej niż dobrą rekomendację.

Porządną dawkę multikulturowości zafunduje z kolei Acid Arab, bowiem celem zespołu jest stworzenie przestrzeni dla kultury arabskiej w świecie współczesnej elektroniki. Naprawdę dobry i bujający gig już niedługo!

Oprócz tego wystąpią także: Rival Consoles (londyński producent specjalizujący się w audiowizualnych show), SEED Ensemble, czyli dziewięcioosobowa jazzowa orkiestra prowadzona przez Cassie Kinoshi, oraz Afrodeutsche – didżejka obracająca się w stylistyce Underground Resistance.

Te sześć koncertów, a także wiele więcej, przyjdzie nam zobaczyć w Katowicach od 11 do 14 czerwca 2020. Karnety już są w sprzedaży, a kupicie je pod tym linkiem.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.