Moda to sztuka? Potwierdza to jesienna kolekcja Carhartt WIP

Zobacz również:Trochę ciepła, trochę... apokalipsy - tak wygląda jesienna kolekcja Carhartt WIP dla kobiet
Carhartt WIP
fot. materiały prasowe

Trochę nawiązująca do renesansowej stylistyki, lekko abstrakcyjna, ale wciąż wpisująca się w miejskie klimaty.

Wczesnym latem zajawialiśmy jesienną kolekcję Carthartt WIP. Powód był prosty: lepiej zawczasu być przygotowanym na chłodniejsze dni. Lato chyli się już ku końcowi, więc teraz, wczesną jesienią, podgrzewamy temat.

Wszystko za sprawą kampanii, do której został zaangażowany brytyjski artysta Lucas Price. Możecie go kojarzyć z realistycznych obrazów olejnych, które wyglądają tak, że równie dobrze mógłby być fotografiami. Napisać, że ma oko do szczegółu, to jakby nic nie napisać. Gdyby nie malował, pewnie zostałby aptekarzem – w końcu dokładność to jego drugie imię.

Carhartt WIP
fot. materiały prasowe

I właśnie z takim pietyzmem odwzorował na swoich obrazach najnowszą kolekcję Carhartt WIP. Ta charakteryzuje się prostotą i użyciem wygodnych materiałów – znanych i uwielbianych spranych denimów i kanw. Wszystko, jak zwykle, przygotowane w stonowanych kolorach.

Jak pisaliśmy już we wcześniejszym artykule: Carhartt WIP ponownie stawia na miejski look połączony z eksplorowaniem natury: wysokich gór czy leśnych ścieżek. Zapomnijcie o przypałowych polarach. Amerykańska marka odczarowuje ten materiał i robi z niego jeden z głównych wątków nadchodzącej kolekcji. Poza tym, F/W21 jest próbą połączenia tego, co najlepsze w stylu vintage, z nowoczesnością. Czego chcieć więcej?

Carhartt WIP
fot. materiały prasowe

Nowemu dropowi towarzyszy także premiera piątego numeru magazynu WIP. Ukazująca się dwa razy w roku publikacja poświęcona jest sztuce, stylowi, muzyce oraz kulturalnym fenomenom - wszystko to jest oczywiście przepuszczone przez soczewkę Carhartt Work In Progress. Autorzy i autorki zaglądają tym razem m.in do nowojorskiego Chinatown i Port Arthur w Teksasie. Znajdziecie tu też np. tekst o wykorzystaniu dronów, zarówno w przemyśle wojennym jak i sztuce współczesnej, czy wywiad z krytykiem sztuki Garym Indianą.

rozkładówka z magazynu Carhartt WIP #5.jpg
rozkładówka z magazynu Carhartt WIP #5

Kolekcję Carhartt WIP znajdziecie w wybranych sklepach: Bludshop, California Skate Shop, Dasea People, Eastend, KXM Store, MAT Shop, PanPablo, Roots On The Roof, Selectshop, Sneaker Studio, Street Supply, Supersklep, Urban City, Underground Skateshop i Warsaw Sneaker Store.

Tekst powstał we współpracy z marką Carhartt WIP.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.