Netflix zapowiada 6. sezon „Black Mirror”. Co o nim wiemy?

Zobacz również:Które technologie z serialu „Black Mirror” weszły już do użytku?
AAAABQkofIypds_rD7yInykgr059MHPbl0gpMiFZ4mgL5Vuu2JRxvs-7fzdvN97DD0Ir2126xeFWMucX9IZJVmH33Hv1WfUJ4GB86SVY.jpg
Fot. Black Mirror/Netflix

A jednak! Po czterech latach ciszy Black Mirror wraca z 6. sezonem. Netflix opublikował zwiastun i uchylił rąbka tajemnicy...

Dużo osób myślało, że piąty sezon zamknął Black Mirror. Netflix długo milczał, a sam twórca przyznawał, że nie wyobraża sobie kontynuowania serialu w trakcie szalejącej pandemii. W tej chwili nie wiem, kto mógłby przyjąć kolejne historie o rozpadającym się społeczeństwie – mówił podczas lockdownu Charlie Brooker.

Czas mijał i gdy wydawało się, że nie ma już, na co liczyć, ruszyła kampania promocyjna szóstej serii...

W tym sezonie zmieniłem część podstawowych założeń, żeby rzucić sobie wyzwanie i zachować świeżość – zapowiedział Brooker. O co dokładnie chodzi? Plotki donoszą o zmianie formy. Odcinków ma być więcej (przypominamy, że piąty sezon liczył tylko trzy) i mają być dłuższe, zbliżone do filmów pełnometrażowych. Wszystkie historie zachowają ton poprzednich, ale zwiększy się różnorodność tematów – dodał tajemniczo.

Choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana – Netflix podał tylko, że 6. sezon ruszy w czerwcu – to poznaliśmy już obsadę. Twórcy zaprosili do współpracy między innymi Salmę Hayek, Zazie Beetz, Rory’ego Culkina i Danny’ego Ramireza.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!