Nowa, mocno robotnicza kolekcja Carhartt WIP jest w sam raz na deszcz i zimno

Zobacz również:Trochę ciepła, trochę... apokalipsy - tak wygląda jesienna kolekcja Carhartt WIP dla kobiet
CarharttFW20-000225200015-kopia-2.jpg

W końcu może nie wszyscy wiedzą, że marka Carhartt WIP zaczynała właśnie jako producent odzieży dla ludzi pracy. Ulica przejęła ją dopiero później.

Zaczęli jeszcze w XIX wieku, produkując ubrania, przede wszystkim ogrodniczki, dla robotników. Udało im się pokonać niejedną burzę - Wielki Kryzys z lat 20. i 30. nie zmiótł Carhartt WIP z powierzchni ziemi, co więcej, oni wciąż robili ciuchy dla tych, którzy wówczas mieli pracę. I to ciuchy wytrzymałe, co zresztą jest domeną marki do dziś.

CarharttFW20-000224950006.jpg

Teraz możecie zobaczyć ich kolekcję jesień/zima 2020, również złożoną w hołdzie pracującym fizycznie. Nowojorski fotograf wybrał modeli nie patrząc im w metrykę, ale na to, czy wizualnie pasują do tego, co mają na sobie. I pasują idealnie! W kolekcji znajdziecie kombinezony, kurtki, klasyczne koszule drwala - wszystko bardzo mocne, obszyte potrójnymi szwami, z użyciem ciepłego sztruksu i zamszu oraz elastycznego diagonalu. Wytrzymałość jako podstawa. To swoją drogą dobrze rezonuje ze współczesnymi trendami, gdy odzieży ma się mniej, ale lepszą i na dłużej.

Regularną kolekcję Carhartt WIP znajdziecie w wybranych sklepach: Ate, Bludshop, California Skate Shop, Dasea People, Eastend, I DID IT Store, KXM Store, MAT Shop, Roots On The Roof, Selectshop, Sneaker Studio, Street Supply, Supersklep, Urban City, Underground Skateshop.

CarharttFW20-000225200015.jpg
Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.