O tej szóstce będzie głośno! Oto nowe gwiazdy Spotify RADAR Polska

wszyscy.jpg
fot. Adam Byra

Jak Spotify wskazuje potencjalne gwiazdy, to wypada zaufać, bo do tej pory wiele artystek i artystów ze Spotify RADAR Polska zrobiło już konkretne kariery.

To już piąta edycja programu, którego celem jest promocja młodych muzycznych talentów w Polsce, wspieranie ich twórczości na platformie Spotify i poza nią, dotarcie z ich numerami do szerszej publiczności. Po raz pierwszy Spotify rozszerza program o artystę, który pisze piosenki również dla innych.

wszyscy 2.jpg
fot. Adam Byra

Do tej pory na radarze znaleźli się m.in. Szczyl, bambi, Zalia, Julia Rocka, Jann, bryska, Julia Pośnik, Oliwka Brazil czy IGNACY. Dalszy ciąg był taki, że np. Jann okazał się popową sensacją 2023 roku, Szczyl jak nikt przed nim połączył nową szkołę i słuchaczy trueschoolu, a bambi kręci na Spotify liczby pokroju 3 milionów UU miesięcznie. A jak będzie z tegorocznymi uczestnikami? Przyjrzyjmy się bliżej artystom, których warto śledzić:

MAJA to wokalistka, influencerka i idolka pokolenia Z. Chociaż swoją muzyczną karierę zaczynała jako hypemanka, niedawno rozpoczęła nowy rozdział, w którym skupia się przede wszystkim na popowych brzmieniach. Znakomicie czuje się w towarzystwie gitary i delikatnych ballad.

Maja.jpg
fot. Adam Byra

Lotta zaczynała w Szparagach, a później stała się pionierką hyperpopowych brzmień na polskiej scenie. Lubi dźwiękowe eksperymenty i specyficzny humor; posłuchajcie chociażby kilku losowo wybranych numerów Lotty, to będziecie wiedzieć, o jaki typ żartu chodzi. Autorski pop na nasze czasy.

Lotta.jpg
fot. Adam Byra

Livka stała się znana poprzez autorskie covery wielkich hitów, które umieszczała na swoich social mediach. A później poszła we własną twórczość i nagle okazało się, że ludzie pokochali ten typ emocji, który wylewa się z jej tekstów. Jest naturalna, autentyczna, z zadatkami na gwiazdę.

Livka.jpg
fot. Adam Byra

Jea Mira ostatnie lata spędziła w Londynie, gdzie doskonaliła warsztat muzyczny i… szukała własnej drogi w muzyce. Wyszło tak, że najlepiej odnajduje się w delikatnych Indie brzmieniach z emocjonalnymi tekstami. My już je znamy, czas, żeby poznali się na niej na całym świecie.

Jean.jpg
fot. Adam Byra

Daniel Godson to self made man – od pisania kompozycji, przez teksty, po wykonanie – który fachu uczył się w kościelnym chórze. Łączy pop, soul i r’n’b, a wszystko to spaja wyjątkowym, ciepłym wokalem.

Daniel Godson.jpg
fot. Adam Byra

I wreszcie Zaleś – spektrum zainteresowań tego twórcy jest ogromne: od elektroniki, przez alternatywę, po rap. Co więcej, Zaleś tworzy też dla innych artystów, dlatego idealnie pasuje do RADAR Songwriters, nowej formuły programu Spotify RADAR Polska, która – dodatkowo – ma też wyłaniać największe talenty nowego pokolenia autorów piosenek.

Zales.jpg
fot. Adam Byra

Sprawdźcie ich twórczość już teraz, zanim na ich talentach poznają się wszyscy. Dobrą okazją będą środowe Poranki na antenie newonce, w których cała szóstka porozmawia z Tycjaną o Spotify RADAR Polska, muzyce, ale i… o nich samych. Stay tuned!

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Komentarze 0