Odpaliliśmy najbardziej memiczny podcast w internecie. W pierwszym odcinku – świat Klocucha

Zobacz również:Od klocucha i Testo po Matę i 4chan, czyli o tym, jak trolling wszedł do mainstreamu
kruci gang / Klocuch
kruci gang / Klocuch

Kruci gang, jesteście tu?

Mówi się, że internet nie zna granic – potrafi łączyć ludzi z całego świata i jest kosmopolitycznym amalgamatem najróżniejszych prądów. Tworzy własny język i własną kulturę. A jednak, mimo wszystkich tych czynników, polski internet jak najbardziej istnieje. I posiada unikalną tożsamość. Właśnie kulturze tego środowiska poświęcona jest nowa audycja w newonce.radio – kropka pl.

Co dwa tygodnie, w czwartki o 17, Cyryl Rozwadowski przyjrzy sie wykwitom sieci wraz z zaproszonymi gośćmi – twórcami i twórczyniami oraz ekspertami i ekspertkami w dziedzinie wytworów kultury, które już dawno powinny znajdować się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. I od kogo zacząć dyskusję o naszym sporcie narodowym, jeśli nie od Klocucha?

Tajemniczy youtuber jest jedną z najpopularniejszych i zarazem najbardziej tajemniczych postaci w krajowej memosferze. Kreator ten miesza nowoczesne i często postmodernistyczne środki z komentarzem na temat nostalgii za czasami, w których z Matim szło się grać 7 godzin ciurkiem w Grand Theft Auto: San Andreas aż oczy bolały i kończyły się czitosy oraz energolce. O czasach, gdy u babci o każdej porze dnia lecieli Złotopolscy albo Graczykowie, a jak poszła spać to włączało się odcinek Nie do wiary o całunie turyńskim. Tych czasów już nie ma i nigdy nie wrócą, ale istnieją w wielu produkcjach Klocucha.

Nie udało nam się namówić go do rozmowy, ale zaprosiliśmy drugą najlepiej wykwalifikowaną osobę do dyskusji o twórczości gracza, muzyka, komentatora i kabareciarza. W inauguracyjnym odcinku kropka pl gościem był Bartosz Zaskórski – rysownik i muzyk, który w 2018 roku był kuratorem wystawy Moje jest wygranko w stołecznej Galerii Komputer, która była w całości poświęcona dziełom Klocucha i została zorganizowana za jego zgodą.

kropka pl  - Czy kiedyś dowiemy się, kim naprawdę jest Klocuch?

Co stoi za sukcesem Klocucha? Czy to, co Klocuch robi, można w otwarty sposób nazywać sztuką? Na premierowy odcinek Kropka pl zaprasza Cyryl Rozwadowski, suwres!

27 min

Posłuchajcie podcastu, a następny odcinek kropki pl zostanie wyemitowany 11 sierpnia o godzinie 17:00. Suwres!

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
W muzycznym świecie szuka ciekawych dźwięków, ale też wyróżniających się idei – niezależnie od gatunku. Bo najważniejszy jest dla niego ludzki aspekt sztuki. Zajmuje się także kulturą internetu i zajawkami, które można określić jako nerdowskie. Wcześniej jego teksty publikowały m.in. „Aktivist”, „K Mag”, Poptown czy „Art & Business”.
Komentarze 0