Odpowiedź na Albiclę? Donald Trump pracuje nad założeniem własnego serwisu społecznościowego

Zobacz również:Trump czy Biden? Wszystko, co powinniście wiedzieć na temat wyborów w USA
President Trump And First Lady Melania Depart White House For New Jersey
fot. Chip Somodevilla/Getty Images

To, co jeszcze do niedawna funkcjonowało jako żart za chwilę może okazać się faktem. Były prezydent Stanów Zjednoczonych planuje utworzyć swoje social media.

W styczniu Trump został zbanowany na Facebooku i Twitterze. Włodarze platform swoją decyzję motywowali potencjalnie niebezpiecznymi wpisami polityka, którymi miał podżegać do zamieszek na Kapitolu i kwestionować wiarygodność wyników wyborów.

Krótko po blokadzie Donald Trump zaczął spotykać się z ludźmi, którzy mają postawić konkurencyjną stronę, a w zeszłym tygodniu zasugerował, że może założyć swój portal społecznościowy. W wywiadzie dla Newsmax, 45. prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że mnóstwo ludzi opuszcza Twittera, od kiedy jego już na nim nie ma. Został również zapytany o to, czy planuje przenieść się na apkę Parler, na której często pojawiają się prawicowe treści, a wiele użytkowników jest zwolennikami Trumpa. Odpowiedział, że rozważa to, ale witryna mogłaby nie poradzić sobie z ruchem, który wytworzyłby się po jego dołączeniu. Wówczas wspomniał o pomyśle stworzenia własnego portalu społecznościowego.

Informację potwierdził jego starszy doradca, Jason Miller, który w rozmowie ze Sky News Australia przyznał, że ​​były prezydent już rozpoczął pracę nad projektem. Odbyło się już wiele spotkań dotyczących zarówno dołączania do platformy, jak i potencjalnego zakładania zupełnie nowych serwisów społecznościowych - przyznał Miller.

To się nazywa konsekwencja!

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.