PRO8L3M wraca z nowym albumem. Wleciał pierwszy singiel i ruszył preorder

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
PROXL3M Gosia Turczyńska 1 - PROMO PRESS.jpg
Fot. Gosia Turczyńska / materiały prasowe

Nowy album Steeza i Oskara nosi tytuł PROXL3M i wyjdzie jeszcze w tym roku. W sieci jest już pierwszy singiel; ruszył też pre-order, a w nim między innymi… telefon Nokia 2660.

Dziesięć lat to w hip hopie cała wieczność, podczas której powstawały i upadały całe rapowe imperia. Od czasu debiutu w 2013 roku, PRO8L3M konsekwentnie jednak utrzymuje się w czołówce polskiej sceny – czytamy w materiale prasowym. Na dziesiątą rocznicę działalności warszawski duet zapowiada konkretne plany…

Steez i Oskar zaczęli od kawałka Nicea, który promuje szósty długogrający krążek pod tytułem PROXL3M. Jak zdradzają, będzie to konceptualny album o przewrotnym charakterze. Usłyszymy zabawę dotychczasową konwencją zarówno lirycznie, jak i muzycznie. Ze względu na rocznicowy charakter znajdą się tam również odniesienia do ich poprzednich projektów.

Wraz z singlem ruszył preorder, który można kupić w trzech wariantach. Jednak w przeciwieństwie do innych artystów, wciskających słuchaczom losowe gadżety z Aliexpress, panowie postawili na kreatywność. Jedna z wersji PROXL3M umieszczona jest w opakowaniu stworzonym w technologii druku 3D. Z kolei druga zawiera album w wersji cyfrowej na… telefonie Nokia 2660 Flip.

Burner z klapką będzie przepustką do gry rozszerzającej świat płyty. Każdy z telefonów będzie zawierać nie tylko dodatkowe materiały cyfrowe (pliki audio, grafiki, zdjęcia itd.), ale też książkę telefoniczną z numerami do wszystkich posiadaczy tej edycji albumu. Anonimowi uczestnicy będą mogli wchodzić w interakcję ze sobą nawzajem, a także nawet z artystami – zdradzają twórcy.

Premiera PROXL3M już 1 grudnia. A po nowym roku Steez i Oskar ruszą w trasę koncertową.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!