PRO8L3M wraca z nowym albumem. Wleciał pierwszy singiel i ruszył preorder

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
PROXL3M Gosia Turczyńska 1 - PROMO PRESS.jpg
Fot. Gosia Turczyńska / materiały prasowe

Nowy album Steeza i Oskara nosi tytuł PROXL3M i wyjdzie jeszcze w tym roku. W sieci jest już pierwszy singiel; ruszył też pre-order, a w nim między innymi… telefon Nokia 2660.

Dziesięć lat to w hip hopie cała wieczność, podczas której powstawały i upadały całe rapowe imperia. Od czasu debiutu w 2013 roku, PRO8L3M konsekwentnie jednak utrzymuje się w czołówce polskiej sceny – czytamy w materiale prasowym. Na dziesiątą rocznicę działalności warszawski duet zapowiada konkretne plany…

Steez i Oskar zaczęli od kawałka Nicea, który promuje szósty długogrający krążek pod tytułem PROXL3M. Jak zdradzają, będzie to konceptualny album o przewrotnym charakterze. Usłyszymy zabawę dotychczasową konwencją zarówno lirycznie, jak i muzycznie. Ze względu na rocznicowy charakter znajdą się tam również odniesienia do ich poprzednich projektów.

Wraz z singlem ruszył preorder, który można kupić w trzech wariantach. Jednak w przeciwieństwie do innych artystów, wciskających słuchaczom losowe gadżety z Aliexpress, panowie postawili na kreatywność. Jedna z wersji PROXL3M umieszczona jest w opakowaniu stworzonym w technologii druku 3D. Z kolei druga zawiera album w wersji cyfrowej na… telefonie Nokia 2660 Flip.

Burner z klapką będzie przepustką do gry rozszerzającej świat płyty. Każdy z telefonów będzie zawierać nie tylko dodatkowe materiały cyfrowe (pliki audio, grafiki, zdjęcia itd.), ale też książkę telefoniczną z numerami do wszystkich posiadaczy tej edycji albumu. Anonimowi uczestnicy będą mogli wchodzić w interakcję ze sobą nawzajem, a także nawet z artystami – zdradzają twórcy.

Premiera PROXL3M już 1 grudnia. A po nowym roku Steez i Oskar ruszą w trasę koncertową.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Londyński sound, warszawski vibe. Usłyszycie go w audycji Drugie Śniadanie.