Razem z EL Passion organizujemy jedyny taki hackathon. Stwórzcie z nami innowacyjną aplikację muzyczną

hackaton newonce x el passion
materiały newonce

Jak łatwo zrobić coś od zera? W dzisiejszych czasach nie jest to tak trudne. Stworzenie hitowego przedsięwzięcia może bowiem bazować przede wszystkim na przelaniu dobrego pomysłu na linijki kodu i ubraniu go w atrakcyjny design. Tak właśnie powstają najlepsze aplikacje i usługi.

My także szukamy innowacji i dlatego łączymy siły z wiodącą w Polsce agencją developerską i projektową EL Passion, by zorganizować jedyny w swoim rodzaju hackathon – developerski maraton, którego celem jest stworzenie możliwie najatrakcyjniejszego produktu w ciągu doby.

Kiedy startujemy? 19 listopada o 15:00. Kończymy równo 24 godziny później. Gdzie? Ze względów bezpieczeństwa akcja odbędzie się w stu procentach online. Szukamy developerów, designerów, ekspertów od UX i produktowców już zrzeszonych w 3- lub 4-osobowych zespołach lub solo. Osoby zgłaszające się samodzielnie zostaną przydzielone przez organizatorów do odpowiednich grup na podstawie kompetencji.

Jesteśmy otwarci na bardzo różnych ludzi. Na koniec trzeba będzie zaprezentować efekty swojej pracy i przedstawić wartość biznesową. Oczywiście, przede wszystkim to wydarzenie dla developerów i designerów, ale nie zamykamy drogi przed np. produktowcami. Aplikacje powinna się uruchamiać i rozwiązywać konkretny problem  – mówi Piotr Zawada, Senior Frontend Developer z EL Passion.

Musimy jednak powiedzieć więcej o samym zadaniu. Nie zostawimy bowiem uczestników z pustymi rękami. Wszyscy dostaną do dyspozycji cały wózek danych, który składa się na newonce’ową bazę muzyczną. Może stać się ona podstawą do stworzenia unikalnego produktu na przecięciu muzyki i mediów.

Problem do rozwiązania w czasie hackathonu jest postawiony bardzo szeroko. Dajemy bardzo dużo danych, a uczestnicy i uczestniczki będą mogli z nimi zrobić cokolwiek, co im się podoba. Jest to więc także wyzwanie kreatywne i odskocznia dla codziennej pracy. Oczywiście, przewidziane są nagrody, ale zrobienie czegoś ciekawego samo w sobie – objaśnia Zawada i dodaje: Nie lubię posługiwać się kategorią innowacyjności, ale na pewno będziemy promować ciekawe użycie danych, które dajemy. Jak ktoś sklonuje naszą obecną bazę muzyczną to będzie to mało imponujące. Liczymy na kreatywność. Na podstawie tych można zbudować ciekawe rzeczy – analizator porównujący oceny wykonawców i płyt, quizy muzyczne czy ekwiwalent Tindera dobierający ludzi na podstawie ulubionych artystów.

Powtórzmy więc: Hack 4 Music&Data zorganizowany przez newonce i EL Passion potrwa od 19 do 20 listopada. Zapisy przyjmujemy z kolei do 10 listopada. Informacje odnośnie warunków całego wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj. Pod tym samym adresem już bardzo niedługo będą też dostępne informacje dotyczące nagród.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.