Sarius z impetem wszedł w rok 2024 – płyta, książka, film i… ojcostwo

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
sarius
fot. a7ypowy.photo @mariuszsarius

Ósme pełnowymiarowe wydawnictwo Sariusa już wkrótce.

Od wydania Antihype 2, latem 2021 roku, u Mariusza cisza. To o tyle ciekawe, że w poprzednich latach, z wyłączeniem pandemicznego 2020 roku, Sarius regularnie dostarczał słuchaczom jedno wydawnictwo na 12 miesięcy. Teraz, w dokumencie Upadek Sariusa, który w niedzielę wieczorem trafił na kanał Antihype, Sarius wyspowiadał się z tak długiej przerwy.

To był najbardziej produktywny i bezsensowny czas w moim życiu. To był najbardziej stabilny i chaotyczny czas w moim życiu. To był czas, kiedy jednego dnia myślałem, że rozumiem wszystko, po czym budziłem się z mordą na glebie i uświadamiałem sobie, że nie rozumiem niczego. Nagle poczułem kompletny brak sensu. Na zasadzie – co ja jeszcze mogę wam powiedzieć? Co ja mogę wam przekazać? – mówi w dokumencie. Wypalenie twórcze i emocjonalne uratował, sięgając po… literaturę. Tak – Sarius napisał książkę, która ukaże się już niebawem.

Jest o tym, jak bardzo jesteśmy zamknięci w jednoosobowych skorupach. I jak w jakiejś symulacji koegzystujemy obok siebie tylko dlatego, że wzajemnie czegoś od siebie potrzebujemy – opowiada Sarius o swoim literackim debiucie.

Będzie też płyta, która miała zostać nagrana już dużo wcześniej, podczas wyjazdu do Szklarskiej Poręby, ale Sariusa i resztę ekipy… porwał melanż i z sesji siedmiodniowej zrobiła się dwudniowa. Na albumie pojawią się goście, którzy – jak enigmatycznie zapowiada Sarius – są tym razem także spoza jego kręgu znajomych.

Sympatyczną ciekawostkę Sarius sprzedał też Żurnaliście podczas wywiadu, który ukazał się w minioną niedzielę. 5 stycznia dowiedziałem się, że zostanę ojcem – opowiedział.

Poniżej możecie sprawdzić film dokumentalny Upadek Sariusa, który został zrealizowany przez Mikołaja Szczęsnego i Adama Łosińskiego.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0