Sokół, Bedoes 2115, Pan Kleks. Nowy singiel do „Akademii Pana Kleksa” jak all star game

Kleks.jpg
fot. materiały prasowe

Albo jak główna scena na Męskim Graniu. Trzeba przyznać, że takiej plejady gwiazd nie było na żadnym polskim soundtracku od lat.

Można było się uśmiechnąć, kiedy Maciej Kawulski ogłosił, że kręci nowego Pana Kleksa. Facet, było nie było, kojarzony ze stricte męskim kinem akcji (Jak zostałem gangsterem, Jak pokochałam gangstera, Underdog), a, jeszcze przedtem, z założenia KSW. A tutaj nagle wzięcie się za klasykę polskiej literatury dla dzieci. No więc śmieszki na bok, bo serio nie wygląda to źle. Przypominamy zwiastun:

Część pierwsza Akademii Pana Kleksa pojawi się w polskich kinach 5 stycznia, aczkolwiek przedpremierowe pokazy odbędą się jeszcze w tym roku. Znacie też promujący film singiel sanah, Jestem twoją bajką – uwspółcześnioną wersję przeboju Pożegnanie z bajką Zdzisławy Sośnickiej z roku 1983, promującego dawną Akademię Pana Kleksa.

A od dziś można oglądać singiel numer dwa, Całkiem nowa bajka – tu też są followupy do Witajcie w naszej bajce, innej piosenki ze starego Kleksa. Zresztą klamrą spajającą obie te rzeczy jest postać Piotra Fronczewskiego. W latach 80. to on zagrał Pana Kleksa, teraz pojawia się w klipie i otwiera całą historię.

No i tak wygląda zestawienie największych gwiazd polskiej muzyki, które promują Akademię Pana Kleksa. Co myślimy?

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Komentarze 0