Wiemy, w jakich miejscowościach Jakub Grabowski zagra w sierpniu i we wrześniu

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
FYc_zcYXoAI330L.jpeg
fot. twitter/MlodyGrabus

Chociaż w dwóch przypadkach... wiemy, ale nie do końca. Jak to możliwe?

Jakub Grabowski kontynuuje swoją trasę po mniejszych miastach i miasteczkach na terenie całej Polski. W zeszły weekend wbił na jarmark w podpoznańskiej Murowanej Goślinie, gdzie śpiewał intro z Rodziny zastępczej, ogarnął konkurs w robieniu pompek i ogólnie zrobił festyn jak w 2002. Co dalej? Na rozpisce koncertowej Festiwalowego Lata z Jakubem widnieją cztery daty: 13 sierpnia, 20 sierpnia oraz 2 i 4 września. I wygląda na to, że znamy lokalizacje trzech z czterech tych występów.

295108265_752070452914328_5185608948030227098_n.jpg

Na facebookową grupę Straight Outta Konon trafiło zdjęcie koszulki, na której znajduje się rozpiska dalszych występów Grabowskiego. I tak – 13 sierpnia to Płock, a zatem oprócz regularnego gigu na Polish Hip Hop Festivalu jako Quebonafide, Kuba wystąpi też gdzieś w plenerze (albo i nie) ze swoim standardowym menu Mega Hip Hop Tour. 2 września kolejnym przystankiem trasy będzie Zielonka, a finał, 4 września, odbędzie się w Kruszewie. I tu zaczynają się problemy...

Teoretycznie największa Zielonka jest w powiecie wołomińskim i to tam mógłby odbyć się koncert. Ale niekoniecznie, skoro w Polsce jest aż trzydzieści Zielonek, z czego sześć w województwie świętokrzyskim. Co z Kruszewem? No, jest – jedno w województwie wielkopolskim, jedno w podlaskim, jedno w warmińsko-mazurskim... Czyli niby coś wiemy, ale poza Płockiem to jednak niczego nie wiemy. Fani Quebo, tzn. Kuby Grabowskiego, będą musieli zaopatrzyć się przed wrześniem w samochodową mapę Polski.

Zresztą w drugi weekend sierpnia słuchacze będą mieli aż dwie okazje na złapanie Quebonafide – 11 sierpnia zagra w Chorzowie na FEST Festivalu, 13 sierpnia na wspomnianym już Polish Hip Hop Festivalu w Płocku. W programie także m.in. PRO8L3M na żywo z Art Brut czy Sokół + Fasolki.

Pytanie o to, jaką formułę będą miały te gigi, pozostaje otwarte; czy będzie to parateatralny klimat trasy PSYCHORELATIONS? No i cały czas czekamy na informacje dotyczące wielkiego koncertu finałowego, po którym Quebo ma poświęcić się studiom i biznesowi.

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, prowadzący audycję „Nevermind” w newonce.radio. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych.
Komentarze 0