Wszyscy na Elektryków! Na otwarcie m.in. Kaz Bałagane

Kaz Bałagane
materiały promocyjne

Nie jest żadną tajemnicą, że mamy po drodze z Ulicą Elektryków. W końcu, jak to się mówi, real recognize real. Ostatnio u nas otworzyło się Elektryków Radio, teraz czas na Otwarcie Elektryków: DIMENSIONS.

Najstarsi newonce'owicze pamiętają, że jeszcze w erze przedpandemicznej trzaskaliśmy collaby z Elektryków – mieszczącym się na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej, jednym z najciekawszych i najprężniej działających spotów dedykowanych kulturze miejskiej w naszym kraju. Na przestrzeni ostatnich tygodni nasza zgoda, że pozwolimy sobie użyć nomenklatury kibicowskiej, weszła jednak na jeszcze wyższy level.

Sprawdzaliście już autorską audycję Elektryków Radio, w ramach której przywoływany jest vibe znany z klubowego zagłębia nad Bałtykiem; od elektroniki, przez jungle, po rap? Jakby co – wszystko jest na naszym SoundCloudzie.

Klimat letnich imprez w wariancie korespondencyjnym poprzez radio to jedno, ale melanże na Elektryków wkrótce znowu zaczną się kręcić in real life i każdy może doświadczyć tego na własnej skórze. Po raz pierwszy w tym roku – 10 maja (piątek) na DIMENSIONS, czyli kolejnym już – potencjalnie – legendarnym otwarciu sezonu. Jak wcześniej: SUPERNOVA i UTOPIA; kto ma wiedzieć, ten wie.

Elektryków startuje na nowy sezon, z mocnym impetem. Tegoroczny program DIMENSIONS to sześć różnych scen i wielowymiarowy experience — na powietrzu, w środku, pod ziemią i na piętrze / rap, global, intensywność i uspokojenie. Współrzędne znacie. Wchodźcie w DIMENSIONS: 10/05/2024 – zapraszają organizatorzy. A jak to będzie wyglądało w praktyce?

Jeśli chodzi o rodzimą scenę hip-hopową, headlinerem będzie Kaz Bałagane, którego nie trzeba przedstawiać, ale trzeba wspomnieć, że anturaż jego gigu przebije pewnie po wielokroć krajową średnią. Wiedzą o tym uczestnicy 3ERA FESTIVALU. Koncerty tam to zupełnie inny user experience. Z rapowego światka do line-upu dołączył również Asster.

Nie samym jednak rapem żyje człowiek i umówmy się, że gdyby słuchać jedynie rodzimych rymów i beatów, szłoby odejść od zmysłów. Podczas Otwarcia Elektryków: DIMENSIONS zainaugurowana zostanie więc choćby plenerowa scena GLOBAL (funkcjonująca dotychczas pod szyldem Disko), gdzie przez całe lato wybrzmiewać będzie amapiano, reggaeton, dembow czy afrobeats. A w inauguracyjny weekend – konkretnie – berliński Bipolar Soundsystem z rytmiczną mieszanką afrobeatu z berlińskim techno.

Headlinerką będzie także Adiel – pochodząca z Rzymu DJ-ka, producentka i założycielka labelu Danza Tribale, która wielokrotnie pojawiała się na najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej, takich jak Dekmantel czy OFFSónar, oraz we flagowych europejskich klubach: londyńskim Printworks, berlińskim Berghain czy De School w Amsterdamie, a 10 maja zagości na Elektryków.

Zwracamy też uwagę na Mosa.Tech. W takich okolicznościach przyrody Hemolgobin i Uncaame zaczną trasę koncertową po premierze WOJNE LP...

Oprócz nich usłyszymy jeszcze: Mandanę, Akompaniamet i Jahmesa. Wszystkie szczegóły Otwarcia Elektryków: DIMENSIONS znajdziecie tutaj.

Aha, ale padło hasło o inauguracyjnym weekendzie, więc ważna sprawa: po mocnym piątkowym starcie, nadejdzie równie mocna sobotnia dogrywka. Szczyl z live bandem, czopka ze Świętym Bassem i Miły ATZ zaraz po premierze albumu ACID MORO. To wszystko (i jeszcze więcej) podczas pierwszego odcinka letniej formuły DIMENSIONS – 11 maja (sobota).

Komplet informacji, pełny line-up i zakup wlot macie w tym miejscu.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Komentarze 0