Znany amerykański artysta rapuje w nowym singlu o… polskim jazzie

Fot. Getty Images

Polska mentioned.

W weekend do sieci wpadł nowy album Chucka Strangersa, szerzej znanego z przynależności do ekipy Pro Era. Jej założycielem i najbardziej rozpoznawalnym członkiem jest do dziś Joey Bada$$ i to właśnie z nim Chuck nagrał piosenkę, w której wspomniał o Polsce. Polish Jazz znalazło się na osadzonym w klasycznym East Coastowym klimacie albumie A Forsaken Lover’s Plea.

Z czym wiąże się określnie Polish Jazz, pisał Jan Błaszczak w artykule dla culture.pl: Dziś termin ten można rozumieć na kilka sposobów. Poza oczywistym określeniem jakiejkolwiek muzyki improwizowanej polskiego pochodzenia, można je odnieść do sceny muzycznej, która wyłoniła się pod koniec lat 50. XX wieku z jej wielkimi gwiazdami: Krzysztofem Komedą, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Trzaskowskim i Janem Wróblewskim. „Polski Jazz” to też oficjalna nazwa serii wydawniczej, w której od 1965 roku ukazują się kamienie milowe tego gatunku.

Trudno powiedzieć, czym dokładnie się inspirowali amerykańscy raperzy, ale propsujemy.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!