Dlaczego problem demencji jest tak ważny w obecnym świecie i tak narastający, co mówią dane światowe i te dotyczące naszego kraju? Podgórska opowiedziała o tym jakie są przyczyny pojawienia się choroby Alzheimera, co wiemy na temat objawów i tak bardzo rozległych zmian w strukturach i chemii mózgu. Leczenie, zapobieganie i działanie prewencyjnie czyli budowa tzw. rezerwy poznawczej. Nie zabrakło też tematu opieki i ogromnej roli opiekunów. Partnerem audycji jest Wellbee – psychoterapia online
Jak wdrożyć ją w życie, jak obchodzić się z naszymi myślami i dlaczego kurs MBSR powinien być nauczany w szkole?
Wiemy, że fizyka to był najgorszy przedmiot w szkole. Ale ten odcinek pomoże wam choć trochę ją zrozumieć.
Śpiąc spędzamy 30% naszego życia. Jak spać, żeby się wyspać i dlaczego warto robić to dobrze?
Noworoczna rozkmina łącząca mózg, umysł i psychikę. Jak żyć? I czy w ogóle jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na to pytanie?
Jak zadbać o swój nastrój w okresie jesienno-zimowym? Jak radzić sobie z depresją sezonową, brakiem energii i spadkami mocy?
Jak często ludzie w Polsce chorują na schizofrenię? Dlaczego nazywana jest demencją młodych i jak wpływa na układ nerwowy?
Czym są posty przerywane i ten najpopularniejszy z nich – 16:8? Jakie diety zostały uznane za najzdrowsze? Co się dzieje w naszym mózgu, kiedy jesteśmy głodni?
Jak rozpoznać ADHD u dorosłych? Czy różni się ono u kobiet i mężczyzn? Tego dowiecie się z najnowszego odcinka podcastu Asi Podgórskiej, zapraszamy!
Mieć anoreksję to nie znaczy nie jeść. Czy nadopiekuńczość rodziców może doprowadzić nas do kłopotów z odżywianiem?
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!