2020isoverparty: 5 rapowych premier z Polski, które zrobią nam najbliższe tygodnie (oby!)

pro8l3m fot. osiemdziewięć.jpg
fot. osiemdziewięć

Czego sobie życzymy w 2021? Tego samego, co w 20. A konkretniej? Słuchaliśmy dużo polskiego rapu, bo bardzo go lubimy i nie zapowiada się, żeby ten stan rzeczy miał ulec zmianie.

W powietrzu wiszą duże rzeczy, a co najlepsze - prawie wszystkie od dawna nie pozostają jedynie w sferze prognoz i wkrótce się zmaterializują.

1
PRO8L3M - Block Party Mixtape (data premiery: 26.02)

O PRO8L3Mie głośno było ostatnio z uwagi na wirtualny koncert Reality Check i Lost Tapes Steeza, ale przecież wciąż czekamy na - zapowiedziany w maju - Block Party Mixtape. Materiał miał ukazać się w październiku, poznaliśmy nawet pierwszego gościa - Kukona, ale z wiadomych przyczyn premierę przełożono na początek kolejnego roku. W tym momencie to już niecałe dwa miesiące!

2
Sokół - TBA

Całe wieki zamęczano Wojtka pytaniami o solowy album, więc skoro mamy to odhaczone, a jego długogrający materiał pokrył się podwójną platyną w 2019 roku - czas egzekwować zapowiedź EP-ki sprzed dwunastu miesięcy. Co nieco słyszeliśmy, co nieco wiemy i możemy zdradzić wam tyle, że jest czego wypatrywać. Wrzucanie tutaj Sokoła to niby z naszej strony przejaw myślenia życzeniowego, ale przecież Łukasz Jakóbiak dawno udowodnił jak wielka jest siła wizualizacji.

3
Bedoes & Lanek - Rewolucja Romantyczna

Opowieści z Doliny Smoków rozeszły się w nakładzie przekraczającym 90 tysięcy egzemplarzy, co zapewniło Bedoesowi i Lankowi potrójną platynę. Rozdział związany z tamtym sukcesem fonograficznym został jednak zamknięty na początku września - podczas finału tournée w Warszawie. Teraz zegar na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nieubłaganie odlicza czas do Rewolucji Romantycznej. I raczej w ciemno można założyć, że będzie to kolejny blockbuster w dorobku duetu.

4
Szpaku - Różowa Pantera (premiera: 22.01)

Po jajkach pełnych spermy, hieroglificznym występie u Taco i świędokradczym feacie w Czasem - nie ma u nas rapera, który budziłby skrajniejsze emocje niż Szpaku. Postawmy sprawę jasno: Różowa Pantera to dla niego sytuacja typu make-or-break, więc oby nie skończyło się gagami spod znaku isnpektora Clouseau.

5
Żabson - Ziomalski Mixtape

- Bo u nas nikt nie czai, że Internaziomal to poważna płyta z przemyślanymi tekstami, ale równocześnie mogę robić mixtape na freestyle’u, który jest powrotem do pierwotnego wyrzucania z siebie myśli, więc pewnie będzie tam dużo prostych i trywialnych linijek - tłumaczył Żabson na łamach poprzedniego newonce.paper. Liczymy więc na to, że Ziomalski Mixtape będzie w jakimś stopniu realizacją obietnicy takiego witalnego penerstwa. Aha, już poszło złoto w preorderze. Żabson to ziomal.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.