Almost Famous powrócili! Jest nowy singiel, data premiery płyty i start preorderu

Zobacz również:„Królu Złoty”, całkiem do twarzy ci w nowych szatach. Recenzujemy nową płytę Bonsona
Almost Famous.jpg
Mateusz Gardocki

- Kiedy zamknąłem Diamondlife, momentalnie usiadłem do AF i z mojej strony trzy czwarte jest nie tylko napisane, ale także nagrane. Zostały mi cztery zwrotki, co przy dzisiejszej formie nie jest żadnym wyzwaniem - mówił nam Laikike1 w listopadzie przy okazji wywiadu, towarzyszącego jego ówczesnej premierze. Potrzebne było jednak jeszcze wiele miesięcy, zanim wyniknął z tego konkret dla fanatyków tria z Bonsonem i Soulpetem w składzie. W końcu nadeszły jednak oficjalne wieści na temat drugiego albumu supergrupy.

- Almost Famous, debiutując w 2017 roku albumem o tym samym tytule, wyznaczyli sobie szlak bez precedensu. Stawiając na mocne, organiczne bębny obudowane zewsząd gitarowymi fortyfikacjami, zainstalowali w ich centrum bezkompromisowy rap wychodzący daleko poza strefę komfortu ówczesnych brzmień hip-hopowego świata. DJ Eprom, odpowiedzialny również za mix i master całości, wzbogacił ją seriami ornamentalnych scratchy i cutów, które nieprzerwanie elektryzują przy kolejnych odsłuchach. Kiedy więc nadszedł czas kolejnego zderzenia niespokojnych globetrotterów, nikogo nie zdziwiła następna przeprowadzka - czytamy w informacji prasowej.

- Tam, gdzie znajdziecie drugi album, stoi już nowa forteca: wyższa, mocniejsza i pełna nowych rozwiązań, które odkryliśmy eksperymentując z zadziorną formą. Nie dajcie się zwieść kotłującej nawałnicy: jest chaotyczna tylko na pozór, a jej krzykliwe, energetyzujące przejawy to efekty starannie przemyślanych zabiegów. Warsztatowo sięgnęliśmy po do tej pory nieznane nam narzędzia, okiełznaliśmy ich wymagania i obdarowani nowym wymiarem swobody spuściliśmy ze smyczy drapieżną fascynację.

Powertrip to pierwszy premierowy numer zespołu od czasu AF11 z grudnia 2019 roku. Przynosi flagowe, przesterowane brzmienie i odejście od charakterystycznego nazewnictwa kawałków; no i najważniejsze - stanowi zapowiedź długo oczekiwanego longplaya. Almost Famous 2 ukaże się 17 września nakładem Def Jam. Przedsprzedaż trwa tutaj.

Almost Famous okłada.jpg

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.