Almost Famous z gotowym albumem! Premiera jeszcze przed wakacjami

Zobacz również:„Królu Złoty”, całkiem do twarzy ci w nowych szatach. Recenzujemy nową płytę Bonsona
Laikike1 AF
fot. Mateusz Gardocki

W pewnych kręgach kultowy rapowy kolektyw powróci z drugim albumem. Tyle wiedzieliśmy od stycznia tego roku, kiedy na fanpage'u Def Jam Recordings Poland pojawiła się jednoznaczna grafika.

Teraz wiemy, że prace nad follow-upem do debiutu zatytułowanego po prostu Almost Famous zostały ukończone. Informacje płyną z wielu źródeł i prosto od muzyków zaangażowanych w projekt. Czyli jest to tzw. potwierdzone info. Dla nas bomba.

Soulpete
fot. screenshot/FB

Przypomnijmy, że w skład undergroundowego tria Almost Famous wchodzą raperzy Bonson i Laikike1 oraz producent Soulpete. Ich pierwsza płyta ujrzała światło dzienne w 2017 roku i zaskarbiła sobie oddane grono fanów. Nie weszło pierwszym razem? Nie ma sprawy, wróć poprawić.

Na albumie udzielał się również DJ Eprom, którego wedle zapowiedzi nie zabraknie również na sofomorze. A więc temat nagrywek zamknięty, słynny producent i didżej dopnie jeszcze kwestię masteringu i jak zapewnia Soulpete - wleci preorder. No i kiedy pierwszy singiel? Nie pozostaje nam dodać nic innego, jak tylko powiedzieć, że czekamy na ten moment jak źli.

AF Def Jam
fot. Def Jam Recordings Poland/FB

Przytoczmy jeszcze fragment wywiadu z Laikike1, który ukazał się na łamach niuansa w listopadzie 2020, a przeprowadził go Marek Fall: Pod koniec stycznia 2019 roku mieliśmy się zabrać za Almost Famous. Były przygotowane wszystkie beaty, zdążyłem napisać sześć numerów i znowu doszło do sytuacji, gdy pod mój dom przyjechała karetka, po raz kolejny zabrano mnie do szpitala i odratowano. Wtedy jeden z moich późniejszych terapeutów zaoferował mi odwyk. Powiedział, że jeśli się zgodzę, dadzą mi trzy dni na przygotowanie i jadę do kliniki na trzy miesiące z możliwością przedłużenia do pięciu. Początkowo odmówiłem. Nikt mnie nie zamknie w klatce i nie będzie mi grzebał w głowie. Ale namówił mnie. Siła perswazji i jego argumentów była porażająca. (...) Równocześnie przygotowania do Almost Famous musiały zostać przerwane i to moja wina, ale dostałem wsparcie od chłopaków i w żaden sposób nie wpłynęło to na nasze relacje.

Almost Famous

Almost Famous

Almost Famous (5)

Twoja ocena:

4.7
Ocena Społeczności
4.0
Ocena Redakcji

Tym bardziej cieszy nas fakt, że udało się dopiąć wszystko do końca, a - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - płyta pojawi się na sklepowych półkach jeszcze przed wakacjami.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.